z góry i pod górę
Piszę także na: http://przysposobienie.blogspot.com
34 obserwujących
914 notek
943k odsłony
  1675   3

Czy to już jest segregacja ze względu na kolor skóry lub płeć?

screen z serwisu Netflix
screen z serwisu Netflix

W postępowym świecie dzielenie ludzi ze względu na płeć lub kolor skóry jest złe. Podobno jest złe... Ale wszystko zależy od okoliczności i od tego kto dzieli.

I tak pewien popularny serwis udostępniający filmy oraz seriale najwyraźniej ma swój własny zbiór zasad dotyczących podziału na ludzi i kategorie filmowe. I w tym serwisie już dopuszczalny jest podział na podstawie płci lub koloru skóry postaci występujących w filmach i/lub serialach.

I tak... Oprócz neutralnych kategorii takich jak thriller lub dramat mamy:

- Programy i seriale z silną postacią kobiecą

oraz

- Black Stories

No cóż... Najwyraźniej kategoria "silna postać" byłaby za mało wymowna i zagubieni poszukiwacze silnych kobiet nie mogliby się odnaleźć w tym świecie.

Ale już Blak Stories jest dla mnie dziwne bo jakby nie patrzeć zaczyna to przypominać jakieś rasowe getto. No bo w końcu o wartości filmu chyba nie powinien decydować kolor skóry aktora lub aktorki? Zwłaszcza jeśli twierdzi się, że kolor skóry nie powinien decydować o doborze aktorów do poszczególnych ról i ciemnoskóra aktorka może zagrać postać historyczną, która jedna była biała.

Może jednak ta poprawność dotycząca rasy lub płci jest tylko powierzchowna, a w gruncie rzeczy jest to tylko inna forma segregacji ze względu na kolor skóry lub płeć?

Bo jak dla mnie np. Gliniarz z Beverly Hills to dobra komedia a nie "Black Stories".

Lubię to! Skomentuj54 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura