z góry i pod górę
Piszę także na: http://przysposobienie.blogspot.com
40 obserwujących
978 notek
1013k odsłon
  1005   5

Ekologiczne lanie wody

Przyznam się szczerze, że chyba zaczyna mi brakować dyżurnego "ekologa" na Salonie24. Teksty threeme były powiedzmy kontrowersyjne i mocno nasycone ideologią ale... Szczerego zapału w promowanie jakiegoś myślenia o przyszłości naszej planety temu blogerowi odmówić nie mogę. Zapał był...

Niestety chyba po tym jak przestał tu publikować bloger threeme zacząłem zwracać większą uwagę na to jak bardzo przesycone pseudoekologią są inne media, a szczególnie reklamy.

A juz te reklamy, które nawołują do oszczędzania wody już zupełnie pozbawiają mnie złudzeń. 

Ludzkość nie ma szans na przetrwanie... Jednak nie wyginie z powodu zmian klimatycznych, globalnego ocieplenia i ogarniającej całą planetę suszy. Wszystko wskazuje na to, że powodem wymarcia gatunku ludzkiego będzie postępujące i powszechne zidiocenie jego przedstawicieli.

Bo trzeba być ciężkim przypadkiem idioty aby uwierzyć w to, że agresywne środki chemiczne stosowane w wybielaczach i środkach do prania mogą mieć korzystny wpływ na stan środowiska, a szczególnie na ochronę zasobów wody.  A tak próbuje sprawę przedstawić w swych reklamach jeden z wiodących producentów chemii gospodarczej.

Tak moi drodzy pochłaniacze reklam... Zasobom wody szkodzi nie tyle to ile jej pobieramy dla naszych potrzeb życiowych, ale to w jakim stanie ją  po wykorzystaniu ponownie zwracamy do środowiska. Tak więc to nie pobór wody szkodzi zasobom tej niezbędnej dla naszego życia substancji. Szkodzi to co rozpuszczamy w wodzie a później odprowadzamy do środowiska w postaci ścieków przemysłowych oraz komunalnych (bytowych).

Mówiąc wprost... Jeśliby taki mieszkaniec np. Warszawy chciał naprawdę zadbać o środowisko i zasoby wody to bardziej przejmował by się tym ile trzaskowianki (ścieki komunalne i przemysłowe z miasta Warszawy) wpływa każdego dnia do Wisły, a nie tym ile wody czerpie z miejskiego wodociągu. Szkoda tylko, że w stolicy mojego kraju system oczyszczania ścieków okazał fikcją i rzeczywiście wszystko to co co mieszkańcy tego miasta zaczerpną z kranów ostatecznie trafi jako ściek do rzeki. 

Cóż... Wmawia się nam, że w trosce o środowisko powinno się przestać jeść np. mięso. Ale bez mięsa można jakoś przeżyć. A zapotrzebowania na wodę nie da się bezkarnie ograniczać. 

Woda jest niezbędna dożycia... Więc zacznijmy dbać o to aby nie niszczyć jej zasobów nadmiarem chemii stosowanie w przemyśle, w naszych domach i rolnictwie. 

Lubię to! Skomentuj66 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości