Blog
z góry i pod górę
hephalump
hephalump geolog
15 obserwujących 484 notki 256957 odsłon
hephalump, 13 marca 2017 r.

Firefox kończy wsparcie dla systemów Windows XP i Vista

458 1 0 A A A
Firefox - komunikat o zakończeniu wsparcia dla Windows XP i Vista
Firefox - komunikat o zakończeniu wsparcia dla Windows XP i Vista

Firefox w wersji 52 jest ostatnią wersją tej przeglądarki, która zawiera pełne wsparcie dla starych systemów Windows XP oraz Vista. Inne przeglądarki (Google Chrome, IE) już wcześniej przestały współpracować z wymienionymi produktami firmy Microsoft.

https://support.mozilla.org/t5/Instalacja-i-aktualizacja/Wa%C5%BCne-Firefox-ko%C5%84czy-wsparcie-dla-Windows-XP-i-Visty/ta-p/31920

Jednak całkiem sporo moich znajomych nadal użytkuje komputery z zainstalowanym systemem Windows Vista lub Windows XP. Sam też nadal posiadam maszynę z Vistą na pokładzie.

Dziurawy system operacyjny: Wndows XP nie jest wspierany przez MS od 2014, wsparcie dla Visty kończy się ostatecznie afair w kwietniu 2017 oraz dziurawa (nieaktualizowana) przeglądarka to już imo za dużo luk w zabezpieczeniach systemu.

Cóż, każda przygoda kiedyś się kończy. Współpraca z produktami MS też... ;)

W moim wypadku miejsce Wndows Vista na starym laptopie zajmie aktualna dystrybucja Linux Mint. Testuję tę dystrybucję już od dawna i mam o niej dobrą opinię. A czytelnikom też polecam to rozwiązanie. Bo co prawda przechodząc na zupełnie inny system operacyjny trzeba nauczyć się paru nowych rzeczy. Ale dostajemy system aktualny, którzy możemy pobrać z serwera, zainstalować i użytkować bez konieczności jego zakupu. Tak... za darmo i to na dodatek zupełnie legalnie :)


Ps

Po aktualizacji przeglądarki Firefox na komputerze z systemem WinXP, przy próbie logowania do Salon24.pl wyskakuje mi teraz komunikat, że połączenie jest niezabezpieczone.


Ps2

Opery też już nie udało mi się zaktualizować do najnowszej wersji.

Opublikowano: 13.03.2017 08:27.
Autor: hephalump
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

w średnim wieku, niezbyt dynamiczny, z małego miasta przeniosłem się do dużego by w końcu uciec na wieś ;) Jeżeli przez jakiś dłuższy czas mnie nie ma to znaczy, że straszę prosiaki w lesie. kmarius[at]poczta.fm

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @gel Wiele osób dostało smartfona do umowy, a nie zna nawet drobnej części jego możliwości....
  • hmm... Tekst poetycki to fragment z "Grażyny". A chudy chłopiec o konopnej czuprynie to.......
  • @moherstary Dzięki za komentarz Napisał Pan o tym co mogłoby być tematem na oddzielną...

Tematy w dziale Technologie