z góry i pod górę
Piszę także na: http://przysposobienie.blogspot.com
25 obserwujących
747 notek
606k odsłon
13643 odsłony

Zakombinował czy ukradł? Czyli gdybym miał możliwości jak marszałek Kuchciński

Wykop Skomentuj46

Śledząc cały ten szum medialny związany z aferą prywatnych lotów marszałka Kuchcińskiego na koszt podatnika przypomniałem sobie pewien stary żart z czasów PRL.

Otóż w dowcipie tym pewien człowiek "zakombinował" sobie jakieś potrzebne mu materiały na terenie zakładu pracy i przerzucił je przez płot aby potem zabrać je do domu...

Niestety w tzw międzyczasie ktoś mu te rzecz tam spod tego płotu "ukradł".

Dowcip z taaaką brodą... ale chyba nadal aktualny. Bo i nadal wielu z nas ma problem z rozróżnieniem tych pojęć "zakombinował"/"ukradł".

Tak więc dla opozycji marszałek okradł podatnika, a dla TVP... korzystał z okazji, a przepisy były niedokładne. A zresztą inni korzystali z okazji częściej i bardziej bezczelnie.

Cóż można i tak...


A ja się zastanawiam jakby się zachował przeciętny Kowalski na miejscu marszałka Kuchcińskiego.

I niestety patrząc na to jakie jest podejście do korzystania np. z pojazdów służbowych "w celach prywatnych" to nie mam złudzeń. Większość z nas po prostu korzystałaby z okazji.

I może dlatego kiedyś dla mnie było szokiem jak znajomy Polak, który ma swoją firmę Belgii powiedział mi, że:

Tam (w Belgii) oprócz auta służbowego musi mieć też prywatne. Bo tam korzystanie z auta służbowego w celach czysto prywatnych i rozliczanie z tego tytułu kosztów jego użytkowanie jest powszechnie uznawane za czyn naganny, wręcz nieetyczny. A aby prowadzić biznes trzeba mieć dobrą opinię...

Wykop Skomentuj46
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka