z góry i pod górę
Piszę także na: http://przysposobienie.blogspot.com
25 obserwujących
783 notki
655k odsłon
2812 odsłon

Czy tunele warszawskiego metra są bezpieczne?

Wykop Skomentuj146

Trzy dni temu prezydent Warszawy pan Rafał Trzaskowski podał przed kamerami wstępne ustalenia co do przyczyn awarii kolektora (syfonu) transportującego ścieki z lewobrzeżnej części miasta do oczyszczalni "Czajka". Ze słów pana prezydenta wynikało, że część prac przy budowie wspomnianego kolektora była wykonywana bez zachowania należytej staranności oraz niezgodnie z założeniami projektowymi - elementy, które miały być izolowane fabrycznie był de facto izolowane już na placu budowy.

Niestety w wypowiedzi pana prezydenta Trzaskowskiego imo zabrakło kilku słów o tym kto był odpowiedzialny za budowę felernego kolektora.


Zatem dla przypomnienia. Umowę na wykonanie kolektora (syfonu) pod dnem Wisły realizowało konsorcjum, w którego skład wchodziły: 

• Przedsiębiorstwo Robót Górniczych “METRO” Sp. z o.o. (lider konsorcjum),

• HYDROBUDOWA POLSKA S.A.,

• HYDROBUDOWA 9 S.A.,

• INFRA S.A. 


Patrz umowa na wykonanie kolektorów info rzecznika MPWiK: https://www.mpwik.com.pl/download.php?id=587


Niestety prawdą jest też to co powiedział pan prezydent Trzaskowski o tym jaki jest aktualny stan prawny firm, które były odpowiedzialne za wykonawstwo tunelu i kolektorów pod dnem Wisły. INFRA, Hydrobudowa Polska SA, PRG METRO Sp zoo... Wobec wszystkich tych podmiotów została ogłoszona upadłość. I niestety wygląda na to, że nie będzie można usłyszeć wyjaśnień wykonawcy.


Ale ponieważ lider wspomnianego konsorcjum, czyli Przedsiębiorstwo Robót Górniczych “METRO” Sp. z o.o. zajmowało się też budową linii warszawskiego metra to miałbym jedno pytanie do prezydenta Trzaskowskiego.


Czy jest pewien i mógłby o tym powiedzieć przed kamerami, że elementy, z których budowano tunele warszawskiego metra były łączone z należytą starannością oraz zachowaniem wszelkich wymogów?

Wykop Skomentuj146
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka