historia_kołem_się_toczy
Wiele z tego, co widzimy dzisiaj już się kiedyś wydarzyło. Zrozumieć teraźniejszość można analizując historię!
5 obserwujących
33 notki
37k odsłon
121 odsłon

Kampania strachu

Wykop Skomentuj2

Jak widać nasi politycy zorientowali się, że w Polsce najlepszym sposobem zagonienia obywateli do urn jest strach. Wyborcy muszą się bać tego, że jeśli nie zagłosują, to jakość ich życia się pogorszy. Właściwie to dość dobrze świadczy o kondycji polskich obywateli. Ludzie wcale nie domagają się, żeby było lepiej a tylko boją się, że może być gorzej. 

Tak więc nikt już nie próbuje, jak to było dwie kampanie temu, wieszać bzdurnych billboardów „Polska w ruinie” czy obiecywać gruszki na wierzbie. Podstawowym zadaniem kampanii PO i PIS jest STRASZYĆ tymi drugimi.

Najważniejszym elementem kampanii KO/PO jest straszenie PISem. Jak wybierzecie PIS to oni: wyjdą z Unii, zaorają sądy, rozdadzą Wasze pieniądze itd. Taka kampania jak się okazuje całkiem nieźle działa.

A więc oczywiście PIS nie może pozostać dłużny. Ale czym tu straszyć? Kiedyś straszył postkomunistami, ale teraz działa to już tylko na najtwardszy elektorat. Zresztą „postkomuna” to tylko głupia nic nie znacząca etykietka a prawdziwych postkomunistów (czyli decydentów z czasów przed 1989) w PISie jest pewnie więcej niż w PO.

Potem straszył, że jak wygra PO, to wrócą złodzieje okradający Polskę. W dzisiejszych czasach Banasia, Szumowskiego czy Chrzanowskiego wzbudziłoby to tylko śmiech, więc temat przycichł.

Kolejny pomysł to było straszenie imigrantami, którzy nas zaleją (wzorowano się przy tym na kampanii brexitowej w Wielkiej Brytanii). I to nawet nieźle zadziałało (szczególnie fake news, że Kopaczowa chce przyjąć kilka tysięcy imigrantów). Jednak w dzisiejszych czasach temat imigrantów się trochę zużył i jakoś nie widać, żeby nas zalewali. Tak więc trzeba straszyć czym innym.

No więc na tapetę wrócił odgrzebany temat LGBT. I próbuje się wmówić wyborcom, że za każdym rogiem czyha jakiś homoseksualista albo dewiant i jak tylko wygra Trzaskowski to oni wyskoczą zza rogów i zaczną nam deprawować dzieci.

Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że naprawdę wielu ludzi daje się na takie zupełnie bzdurne chwyty propagandowe nabrać. Ale gdyby tak nie było, to obie strony by tych chwytów nie stosowały…

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka