INICJATYWA DEMOKRACJI KULISTEJ
TYLKO WOLA CAŁEGO NARODU MOŻE W JEDNYM AKCIE ZLIKWIDOWAĆ WSZELKIE WYMUSZONE UMOWY I PRZEJĄĆ KONTROLĘ W POLSCE. POTRZEBUJEMY WIĘKSZOŚCI POLAKÓW I TYLKO POLAKÓW!
12 obserwujących
196 notek
196k odsłon
  6141   0

NOWY EKRAN - koniec

nowyekran.net
nowyekran.net
 
Wpisując adres nowego ekranu w pole adresowe przeglądarki otrzymujemy następujący tekst: "Zapraszamy na 3obieg.pl. Oficjalny start w poniedziałek, 29 kwietnia 2013." Od dzisiaj, 27 kwietnia 2013 roku portal Ryszarda Opary NowyEkran.pl przestaje istnieć.
 

Taki koniec, w dniu 26 kwietnia się zapowiadał gdy GPS, zaczął swoją maksymalną krytykę redaktorów, adminów, i redaktora naczelnego w notce "Pranie pieniędzy w Nowym Ekranie":

 "To nie może być przypadek, że sponsor tego przedsięwzięcia, jakim jest Nowy Ekran zatrudnia partaczy do jego prowadzenia. Nie wierzę w jego głupotę biznesową. Póki co trzymam się więc teorii, że zatrudnianie partaczy jest celowe, że chodzi o to, by Nowy Ekran tracił pieniądze, a zatem chodzi o ich transfer."

Notka jego została natychmiast zdjęta, interesująca dyskusja pod drugą notką zapasową wyposażoną w link do spornego artykułu szybko się skończyła, gdyż NE został zablokowany. Można było przeczytać: "Strona w trakcie przebudowy, zapraszamy wkrótce."

W poszukiwaniu wyjaśnienia, właściwym adresem okazała się strona https://www.facebook.com/3ObiegPL na której Tomasz Parol podał informację z pierwszej ręki:

"Uwaga, ważne dla blogerów Nowego Ekranu. NE znika z sieci niebawem, pilnie archiwizujcie swoje notki z ostatnich 3 miesięcy. Resztę pomogę odzyskać. To informacja z pierwszej ręki."

Dzisiaj mamy więc na NE informację

Zapraszamy na 3obieg.pl. Oficjalny start w poniedziałek, 29 kwietnia 2013.

Co to znaczy?

Miała grupa wokół Parola rację?

Przypominam najważniejsze jej stwierdzenia:

Parol twierdził, że NE miał otrzymać zwrot VAT-u na sumę pokrywającą wszystkie długi spółki Nowy Ekran.

Twierdził też, że miał pismo mówiące:

"Tomka zwolnić ze świadczenia pracy w trybie natychmiastowym, konto mailowe, dostęp do konta moderatorskiego na NE. Zaproponować dodatkowe wynagrodzenie po 3 miesiącach za nie mieszanie".

Teraz notki NE mają być przejęte przez grupę Parola i być dostępne pod adresem 3obieg.pl

Przekierowanie:

"Zapraszamy na 3obieg.pl. Oficjalny start w poniedziałek, 29 kwietnia 2013."

W wyniku rozgrywek Parol-Opara grozi blogerom niedostępność ich notek pod adresem nowyekran.pl. Byłby to wynik katastrofalny, wszelkie linki odniesień zawierające adresy NE przestaną być ważne. Tak postępować z twórczością dziesiątków blogerów, jest wyrazem pogardy dla twórczości blogerów i z tym dla kultury polskiej. Ludzie którzy zadecydowali takie rozwiązanie, przestają zaliczać się u mnie do jakieś  elity kulturalnej, czy politycznej.


Update 1 ▲ ▲

Tomasz Parol:

"Nie jest już tajemnicą, że domena nowyekran.pl wczoraj wróciła do prawowitego wlaściciela czyli do mnie. Jest to wynik 3 miesięcy działania prokuratury i kroków prawnych które podjąłem. Sprawa była tak ewidentna, że teraz moim prawnicy badają dlaczego firmie hostingowej zajęło to aż tyle czasu. Stanowi to także publiczne potwierdzenie kradzieży domeny dokonanej przez Andrzeja Grabowskiego i Ryszarda Oparę. Wczoraj ok. godziny 17 , zaraz po odzyskaniu podjąłem kroki dotyczące odłączenia złodziei od domeny, ale w taki sposób, by blogerzy mieli kilkanaście godzin na archiwizowanie swoich postów z ostatnich 3 miesięcy (o czym napisałem internautom wczoraj w nocy). Wcześniej zadbałem o zarchiwizowanie większości treści, które pojawiały się na NE za czasów starej Redakcji. Blogerzy będą je mogli odzyskać logując się w poniedziałek specjalnie dedykowaną ścieżką (zawartą w panelu logowania) na http://www.3obieg.pl
Wszystkim blogerom jeszcze funkcjonujacym na NE rekomenduję przeniesienie się na 3obieg.pl gdy tamten portal zniknie z sieci. Gwarantujemy pełną swobodę dyskusji i udział w projekcie ogólnopolskiego dziennikarstwa obywatelskiego."

Tomasz Parol (2):

"NE powstał ponad 2 lata temu jako moje działanie know how + środki Opary. Współpraca była tak ustawiona, że dawała gwarancję obydwu stronom, bo jedna miała zabezpieczenie na kapitale spółki (ja tam mialem tylko 2%) akcji, a druga strona na domenie nowyekran.pl, która była moją wlasnością jako twórcy koncepcji serwisu, brandu, nazwy oraz redaktora naczelnego prowadzącego ten serwis. Potem Opara chcial z serwisu zrobic tubę propagandową swojej kariery politycznej, doszło do róznicy zdań bo ja sie na to nie zgadzałem więc najpierw próbował głodem wziąć redakcję (do dziś wisi nam wszystkim kilkadziesia tysięcy zlotych) a jak to się nie udało, to zlecił kradzież domeny by się nas pozbyć.

Ot wszystko… Mam nadzieję, że blogerom tamtego portalu (których wiekszość znam), tym co odeszli razem z nami z tego mętnego tygielka jak i nowym spodoba się koncepcja 3obieg.pl jako platformy tworzącej od podstaw niezależne dziennikarstwo (na bazie blogosfery)."

adevo

Pytanie do T. Parola:, jeżeli już domena jest w Twoim posiadaniu to, dlaczego nie chcecie prowadzić dalej adresu NowyEkran.pl?

Przecież notki blogerów np. MOJE są zalinkowane na innych forach i ludzie powołują się w dyskusji na teksty pod adresem NE. Poprzez zniszczenie adresu NE w Internecie ta cała sieć linków zostaje bezpowrotnie zniszczona, teksty, na które powołują się inni ludzie będą nieosiągalne. W tym wypadku chodzi o setki blogerów. Jest to duża kulturalna strata i duże osiągnięcie w zniszczeniu komunikacji i blogosfery.

Dlatego pytam: jak masz już prawa do domeny to, dlaczego nie zostawisz adresu w Internecie jak jest, zamknąć meldowanie i komentowanie, ale na litość boską pozostawić teksty pod tymi samymi linkami w Internecie!!

Tomasz Parol (3)

Adevo

Moja jest domena ale nie skrypt i nie miejsce na serwerze. Domenę mogę przepiąć na 3obieg lu zrobic pod nia inny Nowy Ekran (niewiadomomo po co, przy tym oparowskim garbie).

Jedyne co mogliśmy zrobić to odzyskać wasze notki które archiwizowaliśmy w bazie danych gdy jeszcze prowadziliśmy ten portal. I tak jest, 80 tys notek mamy zarchiwizowane, co jest jakimś 98% treści do końca stycznia 2013. Mogą rzecz jasna zdarzyć sie braki, wynikające z uszkodzeń albo jakichś drobnych błedów związanych z podpięciem bazy. Może brakowac obrazków, awatarów, bo one są ciężkie i nie zawsze bez strat ulegają kompresji. W każdym razie zrobiliśmy wszystko, byście dostali większość swojej cieżkiej pracy. Za ostatnie 3 miesiące nie odpowiadamy, nie tylko dlatego, że sami nie pochwalaliśmy pisania u złodzieji (wszak nie każdy musiał uwierzyc że ukradli), ale głownie dlatego, że nie mieliśmy mozliwości archiwizacji, gdyż na penetrację botami nie pozwalal serwer, a dostępu do bazy danych przecież nikt by nam nie dał


Update 2 ▲ ▲

Dlaczego NowyEkran.pl ma zniknąć?

Rozumiem w ten sposób. Tomasz Parol ma prawo do domeny NowyEKran.pl (NE)
Ryszard Opara ma prawo do skryptu NE. Notki zaadresowane raz na NE nie będą chodziły wraz z komentarzami na skrypcie WordPressa, gdyż mają inne ustawienia inny format (zdjęcia, youtube, flash, warstwa html itd.). Dlatego hurtem nie można przenieść notek z NE na 3obieg, gdyż 3obieg jest nasadzony na motor WordPressa.

Aby uratować dzieło kulturalne NE, czyli notki setek blogerów wraz z filmikami i komentarzami to trzeba by mieć skrypt i domenę. Jak Parol ma tylko domenę to nic nie może zrobić.
Natomiast Ryszard Opara jak ma skrypt to może wszystkie notki, które są na serwerze przetłumaczyć na nową domenę i wprowadzić na serwerze ogólne przekierowanie dla adresu nowyekran.pl na jakiś inny adres np. nowszyekran.pl

Takim drobnym zabiegiem Panie Jamro Mirosław (Pluszak) można uratować dorobek kulturalny byłego NowegoEkranu.pl (proszę przynajmniej podać dalej do wiadomości R. Opary)


Update 3 ▲ ▲

Ze strony FB dla tych co nie są na FB

https://www.facebook.com/agnieszka.a.orlicz/posts/507447835982346?ref=notif¬if_t=like

  • Agnieszka Orlicz Potrafię się przyznać do błędu i publicznie uderzyć w pierś - to kwestia zasad i honoru.
  • Andrzej Słonawski tak, pochylam głowę.
  • Ryszard Ostrowski @Agnieszka,ten trzeci obieg to NE?,znowu ze sluzbami w tle?!:(
  • Andrzej Słonawski nie mutacja Gazety Polskiej.
  • Mariusz Ciużyński Wszystkim sterują ci sami ludzie umoczeni po szyjew gównie ze WSI!
  • Agnieszka Orlicz @RO Hmmm - który? ten co twierdzi że otwiera się jutro, z tego linku, czy ten prawdziwy?
  • Agnieszka Orlicz @MC Nie wiem jak związki z WSI części osób, bo teraz mamy niestety portal ŁŁ i nasz - Carcinki, Carcajou, Pirxa i mój (redakcyjnie rzecz jasna).
  • Mariusz Ciużyński A nie mówiłem, że tak będzie? Moje teksty dalej kradniecie bez mojej zgody i firmujecie na 3obiegu chociaż nie mam z tym projektem nic wspólnego.
  • Grażyna Szczęsna   To i Pirxa też tam nie ma? Jeśli będziecie się stale tak kłócić, to nikt z Was nie stworzy nic dobrego i skutecznego.
  • Ryszard Ostrowski Jasna choinka,sluzby nas rozgrywaly i rozgrywaja od zawsze!Czy to sie kiedys zmieni?Pamietam, z czasow jak zakladalem struktury w 'S',rozgrywal mnie borsuk,dzis marszal Senatu III RP:(.A w czasach zakladania struktur ChDIIIRP Lecha Walesy ewidentnie sluzby rozwalily te partie.Podobnie jak UW przeksztalcila sie w PO znowu z wiodaca rola sluzb.I tak jest do dzis!Kto jest kto...?!.Bez tej wiedzy bedziemy zawsze jak te dzieci we mgle...

Update 4 ▲ ▲

Nowy internetowy adres Nowego Ekranu

29 kwietnia 2013 w godzinach wieczornych ponownie wrócił do internetu portal Nowy Ekran, który jest dostępny pod nowym adresem: http://www.nowyekran.net/

Pogłoski o wyeliminowaniu Nowego Ekranu spośród internetowych mediów okazały się mocno przesadzone. W najbliższym czasie Zarząd Spółki Nowy Ekran S.A podejmie decyzje dotyczące dalszych działań. (patrz poniżej info polak123)

Wszystkich blogerów i komentatorów, którzy są zainteresowani dalszą obecnością na łamach Nowego Ekranu ponownie zapraszamy do współtworzenia tego medium.

Nowy Ekran nie powiedział jeszcze ostatniego słowa....... 

------------------------------------------------------------------------

polak123

Wpis na FB Tymochowicza “Za zgoda Pana Ryszarda upubliczniam bardzo ciekawa ofertę, która otrzymałem przed godzina, ponieważ była widoczna tylko dla moich znajomych:

Kto wie, może uda mi się wywołać (przepraszam: uda się nam wywołać), coś na kształt pospolitego ruszenia lub bojkotu GW.

Zapraszam Wszystkich zainteresowanych do współpracy.

Szanowny Panie Piotrze,

Poznaliśmy się jakiś czas temu w Warszawie, przypominam, że jestem lekarzem, przedsiębiorcą, który przez wiele lat budował i prowadził prywatne szpitale w Australii. Obecnie wraz z rodzina mieszkam w Polsce. Z wielka uwaga i podziwem obserwuje Pana działania na płaszczyznach: marketingowej, szkoleniowej, jak PR owej. Jest Pan w Polsce niemal bezkonkurencyjny w swojej skuteczności działania. Przygotowałem dla Pana 2 oficjalne oferty, które poniżej przedstawiam:

Oferta Nr 1:

W Polsce potrzebny jest nowy portal -taki swoisty Wikileaks – jako bezkompromisowy przekaźnik prawdy, konieczny dla oczyszczenia wielu skrywanych, często niegodnych i podłych tajemnic, negatywnie wpływających na rozwój RP. Pan już takie działania rozpoczął – ujawniając haniebne taktyki Gazety Wyborczej, całkowicie Pana w tym popieramy. Aby walczyć o prawdę, proponuję udostępnić Panu powiązane ze mną 2 portale: NowyEkran.net oraz Polandleaks.pl, które planujemy aktywnie rozbudowywać Razem z Redakcją tych portali, możemy dać osobom pokrzywdzonym prawo do riposty i obrony. Myślę, że z Pana wsparciem, możemy „oczyścić klimat” i pomóc wielu niesłusznie oskarżonym osobom.

Oferta Nr 2 :

Kilka tygodni temu, widziałem się osobiście z Julianem Assange (twórcą Wikileaks) w Londynie, (w ambasadzie Ekwadoru), której nie może on obecnie opuścić. J. Assange znam jeszcze z czasów gdy mieszkałem w Australii. Jedynym ratunkiem, możliwością dla niego by opuścić mury ambasady, wyjechać z Londynu) – jest immunitet senatora. J.Assange podjął decyzję – startować w najbliższych wyborach w Australii. Pan jest niewątpliwie, jednym z najlepszych, Specjalistów Marketingu politycznego oraz PR w Polsce, ale nie tylko. Dlatego proponuje Panu, rozważenie możliwości zorganizowania wyborów dla Pana J.Assange. Deklaruję pomoc ze swej strony. Szczegóły obydwu propozycji przedyskutujemy przy bezpośrednim spotkaniu.

Pozdrawiam

Ryszard Opara

Odpowiedź

Drogi Panie Ryszardzie

Czuję się zaszczycony tak jedna jak i druga oferta, ponieważ to okazja aby zamienić moja spontaniczna donkitoszerię w bardziej planowe działania . Praca dla Pana Juliana Assange – może być niewatpliwie ciekawym doświadczeniem jak i przygoda.
Piotr Tymochowicz


Update 5 ▲ ▲

Oświadczenie Zarządu 3obieg.pl sp. z o.o. z dnia 29.04.2013 r.
Ciri, - notka została pomiędzy 15:30- 16 godz. 30.04.2013 z portalu legionu usunięta! Natomiast jest ona widoczna na portalu admina NE Pluszaka pod tytułem: "Łazarz zagiął Parol i wykiwał kolejnych wspólników".
pressmix  eu/index.php/2013/04/30/lazarz-zagial-parol-i-wykiwal-kolejnych-wspolnikow/#comment-5713
Autor: Redakcja pressmix eu/index.php/author/admin/ | Data: 30 kwi 2013 9:13

Odsłon: 179

Miały być wolne media i „3obieg”, a wyszła kolejna hucpa, której autorem jest Tomasz Parol vel Łażący Łazarz. Czy z takim człowiekiem można współpracować? Uważamy, że przyszedł czas, aby przerwać działania człowieka, który rozbija i dzieli polską blogosferę. Mając to na względzie publikujemy oświadczenie spółki 3obieg.pl, które jasno mówi jakimi metodami posługuje się Parol w kiwaniu kolejnych naiwniaków, ale tym razem już nie tylko w sieci.

Niniejszym oświadczamy, że spółka 3obieg.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności prawnej, jak również nie ma nic wspólnego z nowo otwartym portalem 3obieg.pl. Wszystkie zawarte tam artykuły i archiwalne teksty są publikowane na wyłączną odpowiedzialność Pana Bartłomieja Tomasza Parola. Jednocześnie wzywamy Pana Bartłomieja Tomasza Parola o niekorzystanie z domen będących własnością spółki 3obieg.pl.

Pragniemy również poinformować, że zgodnie z cesją praw dokonaną pomiędzy Bartłomiejem Tomaszem Parolem i jego żoną Agnieszką Spóz-Parol a spółką 3obieg.pl reprezentowaną przez prezesa zarządu Piotra Kaczmarczyka takie domeny jak nowyekran.pl, 3obieg.pl oraz trzeciobieg.com należą wyłącznie do reprezentowanej przez nas spółki.

Z wyrazami szacunku dla koleżanek i kolegów z blogosfery

Piotr KACZMARCZYK

Prezes Zarządu 3obieg.pl sp. z o.o.

Janusz DĄBROWSKI

Viceprezes Zarządu 3obieg.pl sp. z o.o. 


Wytłumaczenie cenzora legionu Judyty na usunięcie komunikatu ciri: "Nie jesteśmy słupem ogłoszeniowym."


Judyta 

Szanowna Pani, usunęłam Pani notkę z Oświadczeniem Zarządu 3Obiegu. Jednocześnie informuję, że Nasz Portal nie ma nic wspólnego z 3obiegiem i Panem Tomkiem Parolem. Nie jesteśmy słupem ogłoszeniowym. Portal Św. Ekspedyta został powołany w konkretnym celu i realizuje zadania zgodnie z regulaminem, który Pani powinna znać. Ponowne wykorzystywanie witryny naszego portalu do załatwiania nieporozumień innych stron internetowych, będzie skutkowało usunięciem Pani z grona użytkowników.

30 kwietnia 2013 godz. 15:58   - w odpowiedzi do: Judyta 15:38

Jako współzałożyciel spółki publikuję jej oficjalne oświadczenie – nie zdążyłam tego zrobić rano. Jeśli mój wpis nie zostanie przywrócony proszę o usunięcie z portalu wszystkich moich danych osobowych oraz wpisów.

Update 6 ▲ ▲

Tomasz Parol pisze:

2013/04/30 o 16:23

Oświadczenie powyższe jest kłamliwe. Spółka nie ma tych praw. Zarząd Spółki 3obieg.pl nie miał prawa go wydawać gdyż się nie zebrał. Członkiem Zarządu jest bowiem także Paweł Pietkun, który razem ze mną realizuje projekt 3obieg.pl. Wymienieni wyżej członkowie zarządu składają oświaczenie chyba prywatnie i we własnym imieniu, gdyż nie mogą w ramach zwykłego zarządu wypowiadać się co do strategicznych spraw spółki, dotyczących nabywania praw wysokiej wartości czy relacji pomiedzy wspólnikami, a tym bardziej do działania przeciwko radzie nadzorczej której jestem przewodniczącym.

A mówiąc po ludzku. Piotrka Kaczmarczyka i Janka Carcajou Dąbrowskiego zaprosiłem do współdziałania przy tworzeniu projektu 3obieg.pl, czyli portalu, który zamierzałem stworzyć z Pawłem i Małgosią Pietkunami. Każdy z nas miał coś w ten projekt włożyć, ja wizerunek, ciężką pracę w przygotowaniach i prawa do domen. Piotr miał włozyć środki (m.in. opłacić informatyków tworzących serwis) a Carcaj stworzyć dział handlowy. Okazało się, że Piotr Kaczmarczyk nie zamierza zaplacić informatykom (otworzyć portalu) a Carcaj palcem nie kiwnął by stworzyć dział handlowy. Więc podziekowałem panom, skutecznie cofnąłem darowiznę i otworzyłem serwis z Pawłem, Małgosią i Andrzejem (50% udziałów) zapraszając Pirxa i Carcinkę.

Tomasz Parol pisze:

Dodam jeszcze, że umublicznianie wewnetrznych spraw spółki, przez pojedyńczych członków zarządu, działających w ten sposób na szkode spółki, innych członków władz spółki i wspólników jest przestepstwem gospodarczym, a także działaniem naruszającym cześć i dobre imie osób prywatnych. W tej chwili rozważę podjecie kroków prawnych w tej sprawie.

Ciri pisze:

DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W IMIENIU SPÓŁKI UPOWAŻNIONY JEST PREZES ZARZĄDU SAMODZIELNIE BĄDŹ DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU ŁĄCZNIE ALBO CZŁONEK ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM.
http://www.krs-online.com.pl/3obiegpl-sp-z-o-o-krs-842780.html

Narażanie spółki na straty finansowe odszkodowań z powodu postępowań karnych o kradzież danych osobowych oczywiście jest jak najbardziej zgodne i interesem spółki? No cóż, w Polsce wszystko jest możliwe, Sawicką też uniewinnili.

Tak na marginesie – korektor by wam się przydał, żeby uniknąć błędów ortograficznych. Blogerom to może przystoi – redaktorom nie.


Update 7 ▲ ▲

Kto daje i odbiera

Powiększenie przez puknięcie w obrazek. Dalsze dokumenty na stronie carcajou "3obieg.pl Sp. z o.o. - dokumenty"

▲ ▲
Lubię to! Skomentuj86 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale