INICJATYWA DEMOKRACJI KULISTEJ
TYLKO WOLA CAŁEGO NARODU MOŻE W JEDNYM AKCIE ZLIKWIDOWAĆ WSZELKIE WYMUSZONE UMOWY I PRZEJĄĆ KONTROLĘ W POLSCE. POTRZEBUJEMY WIĘKSZOŚCI POLAKÓW I TYLKO POLAKÓW!
12 obserwujących
187 notek
173k odsłony
1403 odsłony

Wybory w Niemczech 2013, śląska kolumna wyborcza.

Wykop Skomentuj35

Po raz pierwszy w historii Niemiec w wyborach w dniu 22 września 2013 biorą udział Polacy z podwójnym obywatelstwem, ale nigdy niemieszkający w Niemczech. W związku z wyrokiem Niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego z 4 lipca 2012 roku uregulowano na nowo prawo wyborcze dla Niemców żyjących zagranicą.

 
Takich w Polsce jest dużo na Śląsku.  Szacuje się w Niemczech, że około 250 000 z niemieckiej mniejszości narodowej na Śląsku i w okolicach Opola ma podwójne obywatelstwo i niemiecki paszport. Niemcy z Polski by brać listownie udział w wyborach w Niemczech 2013, musieli wpisać się na listę wyborców do 1 września i poprosić o formularze.
 
Jak doniosła państwowa telewizja ZDF w programie „Heute in Europa” z 20 września 2013 roku z godziny 16, warunkiem otrzymania formularzy wyborczych było  „Wziąć wybory na poważnie i udowodnić, że się ma rozeznanie w niemieckiej polityce.”
 
I tak pani  Gabriele Suchan  została zarejestrowana jako wyborca i  dostała formularze wyborcze, a pan  Bruno Kosak  został odrzucony. Niemieckie biuro wyborcze uważa, że nie ma  związków z niemiecką  polityką.
 
Tylko, że pan Kosak, od lat przewodził lokalnej grupie narodowej mniejszości niemieckiej w Polsce i się z niemiecką decyzją nie zgadza, mówiąc:  to samowola, odrzucić jego, wiernego autochtona..
 
W komentarzu filmika redakcja ZDF szacuje, że liczba chętnych do wyborów i odrzuconych może osiągnąć połowę uprawnionych do głosowania w Polsce, czyli około 100000 wyborców –czyż to nie jest ważny powód oprotestowania ważności wyborów?
 
Wydaje mi się, że jest, ale niemiecko-śląska kolumna wyborcza z Polski, nawet dopuszczona do głosowania w całości, głosowałaby tylko na swoją rodaczkę po kądzieli, protestantkę Andżelę Merkel i jej „chrześcijańską” partię CDU, czyli stosunków władzy w Niemczech by nie zmieniła. Tu widać  sens ujawnienia dla Polski pochodzenia Andżeli w kwietniu 2013 roku.
 
Ja, jako Polak mieszkający w Niemczech nie będę dzisiaj głosować, gdyż mam tylko jedno obywatelstwo –POLSKIE, ale nie martwię się.
 
Za mnie zagłosuje i ewentualnie wyniki wyborów skoryguje, amerykańska służba od propagandy, dywersji i wywiadu elektronicznego,  NSA.
 
Jak prawdopodobnie też, przed paru laty w Polsce, patrz http://umtsno.com/

http://youtu.be/9ZAv-7RSYzM

Zobacz galerię zdjęć:

Wykop Skomentuj35
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale