73 obserwujących
745 notek
655k odsłon
  710   0

Dyskryminacja ze względu na poglądy

Ze względu na lekceważenie naszej prośby do Administracji S24 o podanie konkretnych przyczyn blokady naszych blogów (którą odczytujemy jako przejaw dyskryminacji), zwróciłem się poniższym listem o pomoc do mediów i instytucji zajmujących się monitorowaniem wolności prasy.

***

Z przykrością informujemy Państwa o przypadkach dyskryminowania naszego kościoła ze względu na poglądy. Tych niegodnych czynów dopuścił się portal internetowy Salon24.pl kierowany przez znanego dziennikarza p. Igora Janke.

Administracja portalu w dniu 28.03.2012r. zablokowała jednocześnie i bez ostrzeżenia cztery nasze blogi – kościelnego miesięcznika „idź POD PRĄD”, redaktora naczelnego miesięcznika, pastora kościoła oraz telewizji internetowej „iPP”. Na nasze pytanie o powód tak brutalnej ingerencji w publikowane przez nas treści, otrzymaliśmy zdawkową odpowiedź, że naruszamy „regulamin S24, konkretnie punkt VI.1” („Media Obywatelskie Sp. z o.o. mają prawo według własnego uznania bezzwłocznie skasować lub zablokować (całkowicie lub czasowo) Komentarze lub/i Notki (a także całe Konto Użytkownika) lub zablokować Użytkownikowi możliwość osadzania kodu HTML w reakcji na:

         1) Łamanie zasad Netykiety lub zachowania niezgodne z zasadami współżycia społecznego.

          2) Działanie na szkodę Salon24.pl lub Media Obywatelskie Sp z o.o., w szczególności poprzez narażanie na szwank dobrego imienia Salon24.pl.

Na naszą prośbę o informację, w jaki konkretnie sposób łamiemy regulamin Salonu24, do dziś nie uzyskaliśmy odpowiedzi.

Szczególnie bolesny jest dla nas fakt, że zablokowano nam kontakt z czytelnikami na czas świąt Wielkiej Nocy, będących z oczywistych względów okresem szczególnym dla chrześcijan. Poniżej przykłady zablokowanych blogów:

 

Blog miesięcznika „idź POD PRĄD” - http://idzpodprad.salon24.pl/, stan z godz. 21.15 dn. 10.04.2012

cenzura s24

 

Blog Pastora Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie - http://pawelch.salon24.pl/, stan z godz. 21.15 dn. 10.04.2012

cenzura igor janke

 

Nie znajdujemy merytorycznych powodów tak nagłego i kompleksowego (ok. 1000 wpisów) zablokowania publikowanych przez nas treści. Wobec milczenia Administracji Salonu24 w odpowiedzi na nasze pytania i kontynuowania blokady, odczytujemy ją jako przejaw dyskryminacji ze względu na głoszone przez nas poglądy religijne (jesteśmy protestantami).

 

Z poważaniem

Paweł Chojecki

pastor Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie

 

Adres: 20-807 Lublin, ul. Czeremchowa 12/28

Strona www: knp.lublin.pl

Tel. 502 211 360

Mail: knp@knp.lublin.pl

Lubię to! Skomentuj32 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale