Instytut Wolności
Bezpieczna Przyszłość dla Polski
8 obserwujących
232 notki
162k odsłony
  344   0

DZIŚ, KRAKÓW: Idzie nowe. Krakowska debata wyborcza.

Jak odmienić Kraków, wprowadzić nową energię do jego polityki i rozbić stare układy? Czy odpowiedź na te pytanie znajdą młode osoby w polityce, które jeszcze nie zasiadały w Radzie Miasta? Sprawdzimy to, podczas debaty wyborczej Instytutu Wolności i Klubu Debat Parlamentarnych UJ.

Czy debiutanci wniosą nowe spojrzenie i zrewolucjonizują samorządy, czy wsiąkną w system i przejmą wzory zachowań starszych stażem kolegów i koleżanek? 

W debacie postaramy się poruszyć najważniejsze sprawy dla mieszkańców Krakowa, skupiając się na głównych miejskich problemach takich jak transport, zieleń czy smog. Zapytamy o ich pomysł na miasto: jak widzą jego rozwój i co robić z głównymi problemami Krakowa? 

Jednak przede wszystkim postaramy się oddać głos Wam – ludziom, którzy chcą zadać nieoczywiste i trudne pytania kandydatom/kom, dowiedzieć się od nich bezpośrednio, co planują zmienić działając w Radzie Miasta. 

Warto też dodać, że debiutanci– nie znaczy niedoświadczeni. Postaraliśmy się dobrać osoby, które mają wiele do powiedzenia i nie bez podstaw startują w wyborach, a zdobyły już doświadczenie praktyczne z zakresu działań społecznych. 

Gdzie: Instytut Socjologii UJ, Grodzka 52, sala 79 (II piętro)


Kiedy: 12 października 2018,

18:00-19:30 – panel dyskusyjny, 19:30-20:00 pytania indywidualne

Udział wezmą:

Jakub Łoginow (KWW Kraków dla Mieszkańców). Specjalista do spraw transportu, ochrony środowiska oraz standardów infrastruktury pieszej. Właściciel i redaktor portalu Port Europa, współpracownik mediów polskich i zagranicznych. Pomysłodawca i koordynator inicjatyw Lasy dla Krakowa oraz Kraków dla rolkarzy i deskorolkarzy. Autor wielu artykułów na temat smogu i krakowskiej zieleni. Aktywnie działa na rzecz ochrony Bielańsko-Tynieckiego parku krajobrazowego. Startuje z w okręgu nr 6: Czyżyny, Mistrzejowice, Wzgórza Krzesławickie.

Tomasz Daros (KWW Jacka Majchrowskiego – Obywatelski Kraków) – przewodniczący Rady Dzielnicy I Stare Miasto. Magister prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie odbywa aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie. Członek stowarzyszenia Przyjaciele Dzielnicy I Stare Miasto Zajął pierwsze miejsce w Rankingu Krakowskich Samorządowców sporządzonym przez Instytut Aurea Libertas. Startuje w okręgu nr 1: Stare Miasto, Grzegórzki, Prądnik Czerwony

Jakub Baran (KWW Razem Kraków), od urodzenia mieszka w Krakowie. Studiował filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jako asystent społeczny Posłanki na Sejm RP Anny Grodzkiej walczył z czyścicielami kamienic i biznesem reprywatyzacyjnym. Jeden z założycieli i członek Partia Razem. Jako „jedynka” startował z jej list w wyborach parlamentarnych w 2015 r. Publicysta i redaktor, pracuje w kulturze między innymi jako specjalista od public relations. Przez ostatnie dwa lata związany z krakowskim wydawnictwem Korporacja Ha!art. Startuje w okręgu nr 1: Stare Miasto, Grzegórzki, Prądnik Czerwony

UPD: Niestety, w dyskusji z przyczyn niezależnych nie będzie mogła wziąć udziału przedstawicielka Komitetu Prawa i Sprawiedliwości.


Dyskusję poprowadzą:

Michał Barcik – absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej (na której współtworzył m.in. zespół AGH Racing) oraz Szkoły Przywództwa Instytutu Wolności. Uczestnik Szkoły Liderów Społecznych w Powiecie Wadowickim. Zawodowo związany z marketingiem w branży FMCG i pracą dla największych polskich marek. Miłośnik podróży i teatru.

Adrian Bystroń – wydawca i redaktor naczelny „Kultury na co dzień”, prezes Stowarzyszenia Polska Akademia Kultury. Mieszka w Krakowie od urodzenia.

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka