intuicja
"Trzeba raczej umieć rozpoznać pszenicę rosnącą wśród kąkolu (...)" papież Franciszek w Adhortacji "Querida Amazonia"
127 obserwujących
429 notek
757k odsłon
296 odsłon

Papież Fanciszek ZAWSZE jednoznacznie negatywnie wypowiadał się o ideologii gender

Wykop Skomentuj22


Zajrzałam niedzielnym rankiem do netu i co widzę, dokonano wiekopomnego odkrycia, że papież Franciszek negatywnie wypowiada się na temat ideologii gender.

Coś, co jest oczywiste dla KAŻDEGO, kto czyta Franciszka, a nie komentarze prasowe na temat jego wypowiedzi stało się dzisiejszym newsem dnia :)  Ale zawsze lepiej późno, niż później...

Nie bardzo mam czas, aby szukać potwierdzeń "oczywistej oczywistości", ale kilka przytoczę:


Z roku 2015:

""Zastanawiam się, na przykład, czy tak zwana teoria gender nie jest także wyrazem jakiejś frustracji i rezygnacji, która ma na celu zatarcie różnicy seksualnej, ponieważ nie potrafi już sobie z nią poradzić. Tak, grozi nam uczynienie kroku wstecz. Usunięcie różnicy jest w rzeczywistości problemem, a nie rozwiązaniem. Aby rozwiązać swe problemy relacji, mężczyzna i kobieta powinni nie tyle dużo do siebie mówić, ile raczej bardziej słuchać siebie nawzajem, lepiej się poznawać, bardziej miłować siebie nawzajem. Powinni traktować się z szacunkiem i przyjaźnie współpracować".


Z roku 2016:

"" - więzy małżeńskie i rodzinne są w różny sposób wystawione na próbę"

 -    Ideologii, które bezpośrednio atakują plan rodziny"

" - gender to jedna z form „kolonizacji ideologicznej”. „Dzisiaj dzieci – właśnie dzieci! – naucza się w szkole, że każdy może wybrać sobie płeć. A dlaczego tego uczą? Ponieważ podręczniki narzucają te osoby i instytucje, które dają pieniądze. Jest to kolonizacja ideologiczna, popierana również przez bardzo wpływowe kraje. I to jest straszne”.


Z roku 2018:

"– Pokusa zanegowania zależności człowieka od Boga i jego pochodzenia od Stwórcy jest dziś znowu bardzo aktualna i pojawia się w nowych formach - zauważył Franciszek.

– Niebezpieczeństwie kolonizacji sumień ideologią zaprzeczającą głębokiej pewności, że człowiek istnieje jako mężczyzna i kobieta, którym zostało powierzone zadanie przekazywania życia

– Jest to ideologia, która prowadzi do planowanego wytwarzania istot ludzkich i uprawnia do ich eliminacji


I wreszcie - z roku 2019  Dokument "Mężczyzną i kobietą stworzył ich"

"“Ideologia ta wprowadza projekty edukacyjne i wytyczne legislacyjne promujące tożsamość osobistą i związki emocjonalne w całkowitym oderwaniu od różnic biologicznych między mężczyzną a kobietą. Tożsamość człowieka jest zdana na indywidualistyczny wybór, który może się również z czasem zmieniać”


KŁAMIĄ CI, KTÓRZY WYPISUJĄ BZDURY, JAKOBY PAPIEŻ FRANCISZEK WSPIERAŁ LUB BYŁ OBOJĘTNY WOBEC IDEOLOGII GENDER.

PAPIEŻ FRANCISZEK WPROWADZIŁ JEDNĄ JEDYNĄ ZMIANĘ: BARDZO JASNO NEGATYWNIE WYRAŻA SIĘ NA TEMAT IDEOLOGII, IDEI (NP. GENDER), ALE STARA SIĘ NIE ATAKOWAĆ LUDZI. I TO JEST COŚ, CO NIE ODPOWIADA NIEKTÓRYM "KATOLIKOM"...


Notka po rozmowie z @sylwan edytowana i zmieniona.

Pierwotnie było: "nigdy nie atakuje ludzi", zmieniałam na "stara się nie atakować ludzi". Tak jest oczywiście uczciwiej.


Wykop Skomentuj22
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo