1 obserwujący
62 notki
24k odsłony
309 odsłon

Kłamstwa Rosji na temat Paktu Hitler- Stalin w świetle dokumentów.

Wykop Skomentuj4

    Ostatnia akcja  propagandowa  Moskwy  mająca  na celu  całkowite  wybielenie  Stalina  i zdjęcie  jakiejkolwiek  odpowiedzialności  z ZSRR  ( a także  Rosji jako  kontynuatora   ZSRR)  w kwestii  zawarcia  Paktu  z faszystowskimi  Niemcami oparta jest na kłamstwach i manipulacjach  .

Na podstawie  dokumentów , które  są dostępne  w sieci  - niektóre  zacytuję - można  prześledzić  perfidną  grę  Stalina  wtedy- oraz  bezczelne  zakłamywanie  prawdy  o tym Pakcie  przez  współczesną  Rosję.


ZSRR , Stalin  wiedzieli dobrze  latem  1939 roku , że  nic  im ze strony  Niemiec  w tym czasie    nie groziło.

Pakt  wykorzystał  w swoich  celach:

1.  rozbioru Polski, zagarnięcia  jej terenów

2. uzgodnieniu z Hitlerem podziały  tzw.  sfer  wpływów, czyli  otrzymania  wolnej  ręki  w  agresji  na  inne  kraje

3.  przygotowania  sobie  w ten sposób  przyczółków  do planowanego  na później  uderzenia na Zachód  , gdy wg  przewidywań  Stalina - Niemcy  będą  wciągnięci  w przedłużająca się  wojnę  z  Francją  i Anglią.

    Sowiecki  wywiad  miał  informatorów  zarówno  w  Wermachcie, Luftwaffe  jaki  i wśród  osób zbliżonych  do kręgów  rządowych i na biurko  Stalina na  bieżąco  trafiały dokładne  informacje  o zamierzeniach  Hitlera  i konkretnych  przygotowaniach do  ataku  na Polskę .

Jednym  ze  źródeł  od  drugiej  połowy  lat  30.   był  oficer  Luftwaffe  Harro Schulzo-Boysen .


   W aktualnej  kampanii  dezinformacji, manipulacji   rosyjska  propaganda  stawia tezę , jakoby  ZSRR  został do tego  Paktu  przymuszony  !!! jakoby nie miał  wyjścia; dodatkowo  dyżurni  historycy  kremlowscy  oświadczają , że tak  właśnie  wynika  to z analizy  dokumentów.


    Zajrzyjmy więc  do dokumentów, niekoniecznie  tych,  które  ujawnili   poststalinowscy historycy.


Notatka  Naczelnika Piątego  Oddziału RKKA  Narodowemu  Komisarzowi  Obrony  z  dnia 09.07.1939

informacje  zdobyte  przez ich  źródło w rozmowie  z dr Kleistem  z kancelarii  Ribbentroppa !!!
 
Fuhrer  nie  pozwoli  , by  wyniki  rozmów  angielsko-francusko- rosyjskich w kwestii paktu  wpłynęły  na jego  wolę w sprawie  radykalnego  rozwiązania  kwestii  polskiej.Niemiecko-polski  konflikt  będzie  rozwiązany  przez  Berlin  tak  przy  uzgodnieniu takiego paktu  jak i jego  nie uzgodnieniu.

Przy  czym Fuhrer  i Ribbentrop  nie wierzą  w to  , że ZSRR  weźmie udział w  działaniach wojennych  Anglii  i Francji przeciw  Niemcom.To przekonanie  powstało  u rządzących Niemcami  nie tylko  na podstawie  obserwacji  przebiegu  rozmów  angielsko-francusko-rosyjskich  , ale przede  wszystkim na podstawie  zachowania Moskwy  wobec  Berlina w ostatnim  czasie .
 Москва дала нам понять, что она хочет вести с нами переговоры, что она совсем не заинтересована в конфликте с Германией и что она не заинтересована также в том, чтобы биться за Англию и Францию

Moskwa dała nam do zrozumienia , że  chce prowadzić  z nami rozmowy , że  zupełnie  nie jest  zainteresowana  konfliktem  z  Niemcami.

( To była  podwójna  gra Moskwy-  zapraszano  Anglików i Francuzów  dla pozoracji  prób  zmontowania militarnego  bloku  antyhitlerowskiego,  podczas gdy  równolegle  Moskwa  prowadziła   działania na rzecz  zawarcia  układu  z  Hitlerem ; ato był ten  rzeczywisty   cel . Rozmowy z Anglią i Francją  miały na celu  uzyskanie  alibi wprowadzającego  w  błąd  światową opinie  publiczną:  oto  Anglia  i Francja sa niegotowe wręcz niechętne  do działania  przeciw  Hitlerowi  i w  tej sytuacji ... nie pozostaje  nam nic innego  jak zawarcie z nim Paktu; to tak  jaskrawo  widoczne  kłamstwo udało  się  wmówić światowej opinii  publicznej.)


Owszem , długoterminowo  - Niemcy  planowały  rozprawę  z  ZSRR , o czym  Stalin także  wiedział  z doniesień wywiadu.

Ale  scenariusz  wydarzeń  jaki planował Hitler  był  następujący:

1. Rozprawa  z Polską.

2. Pokonanie  Francji  i Anglii.

3. Dopiero  potem  rozprawa  z  ZSRR.W doniesieniu  z  maja  1939  to samo źródło podaje np.


Teraz należy  przygotować  i przeprowadzić  atak propagandowy  na Polskę  pod Hasłem -Pasożyty  u władzy.
Trzeba  wywołać konflikty w społeczeństwie, podsycać niezadowolenie z władzy, wykorzystując  klasowe  sprzeczności.

Kto  zagra  rolę polskiego  Benesza , jeszcze nie jest  jasne.  Rydz-Smigły , niestety,  nie nadaje sie  do tej  roli.

i dalej:

Aktualnie  najważniejsze  jest  umocnienie  się  na Wschodzie(  chodzi  o  Polskę ); po  rozwiązaniu tego  problemu  przyjdzie czas  na rozprawę  z  Anglią  i Francją; dopiero potem można  będzie  liczyć  na  realizację  rozgromienia   ZSRR.

--

  No dobrze, ktoś powie- ale przecież z tych doniesień wynika  , że  Hitler  miał  zamiar  napaść na ZSRR - co  prawda  najwcześniej  w 1941 roku- wg przesłanek  z roku  1939  -więc  przesunięcie  granic  na zachód  było  uzasadnione....

..Niby  tak,  ale  trzeba  uwzględnić  całość  sytuacji i  polityki  Stalina  w tym czasie. 

Otóż  po pierwsze  Stalin wiedział , że   latem  1939  roku  Niemcy  nie były  przygotowane  na długotrwałą wojnę:

Są dostępne w sieci  meldunki  wywiadu  ZSRR  jakie  trafiały na biurko Stalina, Woroszyłowa  i innych.


-   Hitler nie był latem 1939 roku przygotowany  na długotrwałą wojnę- przede wszystkim ze względu na  niski  zapas  amunicji- średnio może na 3-4 m-ce; a zdolności produkcyjne przemysłu nie były wystarczające by na bieżąco  uzupełniać  braki wynikające z jej zużycia.

Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka