17 obserwujących
188 notek
183k odsłony
  364   3

Małpia ospa, covid 19, choroba mikrofalowa, stan wyjątkowy i inne plagi padające na Polskę

Jack Mac Lase
Jack Mac Lase
Media głównego nurtu straszą nowymi falami kowida i małpiej ospy. Pan Bednarz z fundacji Dobrego Pasterza poinformował o możliwości wprowadzenia stanu wyjątkowego w Polsce. Choroba mikrofalowa ma objawy podobne do kowida i małpiej ospy.

Znowu nas straszą wzrostem zakażeń na covid 19 i powrotem obostrzeń. Małpia ospa jest jakby w odwrocie, ale nie daje o sobie zapomnieć. Może to być odwrót pozorowany. Ostatnio pojawiło się kolejne zagrożenie pandemiczne: gorączka krwawiących oczu inaczej gorączka krwotoczna krymsko - kongijska, której śmiertelność wynosi 40%. Jest to choroba przenoszona przez kleszcze. Chorobę pierwszy raz opisano na Krymie w 1944 roku. Była to choroba bardzo rzadka. Ciekawe są pierwsze objawy. Jak podaje MSN:

"Początkowe objawy gorączki krymsko-kongijskiej pojawiają się po 1-3 dniach od ugryzienia lub 5-6 dniach po kontakcie z zakażoną krwią i mogą przypominać grypę. Są to:

- wysoka gorączka;

- bóle mięśniowo-stawowe;

- bóle głowy i światłowstręt;

- dreszcze."

Bardzo podobne do pierwszych objawów małpiej ospy (za gov.pl):

"- wysoka gorączka, powyżej 38,50C

- uogólnione lub miejscowe powiększenie węzłów chłonnych (w odróżnieniu od ospy wietrznej)

 - ból głowy

- ból pleców

- znaczne osłabienie

Dalsze objawy, odsunięte w czasie:

Po 1-3 dniach u pacjenta rozwija się wysypka (w kolejności: plamki, grudki, pęcherzyki, krosty, strupki)

- Wysypka zazwyczaj zaczyna się na twarzy i następnie rozprzestrzenia się na inne części ciała.

- W czasie wystąpienia wysypki osoba chora jest zakaźna.

- Wysypka utrzymuje się przez 2-4 tygodni.

- Blizny po odpadnięciu strupów na skutek wysypki są bardzo głębokie, ale zanikają w okresie 1-4 lat.

I covid 19 (za zdrowie.radiozet.pl):

"Najczęściej występujące objawy COVID-19:

gorączka

kaszel

zmęczenie

utrata smaku lub węchu.

Rzadziej występujące objawy:

ból gardła

ból głowy

ból mięśni

biegunka

wysypka skórna lub przebarwienia palców u rąk i stóp

zaczerwienione lub podrażnione oczy. "

Czyli dla tych trzech chorób mamy wspólne:

bóle głowy,

bóle mięśni,

gorączka.

Covid i małpia ospa mają wspólna dodatkowo wysypkę.

Gorączki krwawiących oczu nie lekceważyłbym. Jest przenoszona przez kleszcze, jak borelioza. Borelioza była nieznaną chorobą w Polsce do roku 1987, a już w roku 2017 zapadalność na tą chorobę wynosiła średnio 56 osób na 100 000. Dla porównania w roku 2007 zapadalność wynosiła 20 osób na 100 000. Widać wyraźną tendencję wzrostową.

Jak to się stało, że przez ponad 1000 lat historii Polski kleszcze w Polsce były, a boreliozy nie było, a w ostatnich 35 latach nagle tak się rozpleniła?

Pewna teoria spiskowa wyjaśnia tą dziwną sytuację (jarek-kefir.com):

"Niektórzy uważają że borelioza jest bronią biologiczną stworzoną na Plum Island, która przedostała się na wybrzeże niedaleko miasteczek Lyme i Old Lyme w stanie Connecticut (Pierwszy przypadek boreliozy odnotowano właśnie w mieście Lyme -przyp. tłum).Borelioza miała zostać zaszczepiona małej populacji kleszczy. Kleszcze zaraziły ptaki które przeniosły je do innych części kraju. Resztę historii znamy: miliony zainfekowanych ludzi."

Jeśli jest to prawda, to gorączka krymsko - kongijska równie szybko rozprzestrzeni się w Europie.

Na razie gorączka krwawiących oczu to pieśń przyszłości, więc pozostańmy przy małpiej ospie i kowidzie.

Wiadomo, że codziennie straszą nas kowidem, choć już nie tak natarczywie, jak jeszcze parę miesięcy temu. Za to przycichło z małpią ospą, a tu wczoraj mamy informację z radia RMF, że:

"W środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że w Polsce potwierdzono ponad 50 przypadków ospy małpiej. Około 20-30 osób w tej chwili przebywa w szpitalach, ma dość łagodne objawy"

i przypomnienie, że:

"W maju br. został wprowadzony obowiązek hospitalizacji osób zakażonych lub chorych na ospę małpią, a także osób podejrzanych o zakażenie lub zachorowanie na tę chorobę. Jest obowiązek zgłaszania każdego przypadku do służb sanitarnych."

Widać, że trzy wyżej wymienione choroby mają podobne objawy, więc hospitalizować i izolować będzie się każdego z objawami grypopodobnymi. Ale jeszcze nie dzisiaj.

Ciekawą informację kilka dni temu, podał założyciel fundacji Dobrego Pasterza Paweł Bednarz w wywiadzie dla VTV1. Gdy wywiad zaczniemy słuchać 25 minucie i zerowej sekundzie, to dowiemy się, że na 1 sierpnia tego roku planowane jest wprowadzenie. stanu wyjątkowego. Stan wyjątkowy ma być wprowadzony przez wojsko amerykańskie. Jestem skłonny w to uwierzyć, bo 12 grudnia 1981 roku, ani ja, ani nikt z mojej rodziny czy znajomych nie spodziewał się, że 13 grudnia zostanie wprowadzony stan wojenny. Tak samo w sierpniu 1939 roku ani moi rodzice ani nikt z rodziny czy znajomych nie spodziewał się, że we wrześniu wybuchnie wojna. Ojciec miał wtedy 20 lat i dostał powołanie do wojska na październik. Co prawda coś mówiono o wojnie ale wszystkim wydawało się, że do tego nigdy nie dojdzie.

Napisałem już o kowidzie, o małpiej ospie, o stanie wojennym, o innej pladze, czyli gorączce krwotocznej krymsko kongijskiej i zostaje nam jeszcze choroba mikrofalowa umieszczona w tytule.

Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale