5 obserwujących
112 notek
62k odsłony
  2583   0

Czy Prawo i Sprawiedliwość zmierza ku... swojemu Armagedonowi?

E. Zagrodzka
E. Zagrodzka

Wielu już mówi, że to.... początek końca rządów pis. Partię rządzącą w Polsce zniszczy kryzys gospodarczy, a epidemia covid 19 w dużym stopniu się do tego przyczyni. Jedna felietonistka napisała, że... rząd pisowski jest w czarnej d.... Jakkolwiek nie postąpi w obecnej sytuacji epidemiologicznej, skazany jest za zejście z polskiej sceny politycznej. Będzie stosował ograniczenia i lockdowm, to przyjdzie nie mający precedensu kryzys gospodarczy. Firmy będą bankrutować / firmy turystyczne i restauracje już cienko przędą/, pracownicy będą zwalniani, spadną dochody państwa, a wzrośnie inflacja przez drukowanie pieniądza. Społeczeństwo zbiednieje i zwróci się przeciwko rządowi. Rządowi nie pomoże ani 500 plus ani trzynasta pensja dla emerytów i rencistów, bo ich wartość będzie niewielka , o ile będzie je z czego wypłacać. Moja koleżanka powiedziała: Obudzisz się jak ci renta nie wpłynie na konto! Z drugiej strony jak rząd wybierze system szwedzki walki z epidemią i nic nie będzie robić, to czeka nas niekontrolowany wzrost zakażeń, zapaść służby zdrowia i... drugie Bergano. Społeczeństwo także się zbuntuje i pogoni rząd, a dodatkowo będą odpowiadać karnie za narażenie społeczeństwa na chorobę zakażną. Dziś nie jest dobrze rządzić.

Rząd się miota i... próbuje polityką przykryć swoje porażki w walce z koronawirusem. Nie przypadek jest, że właśnie teraz odbyło się teatralne aresztowanie przez oddziały antyterrorystyczne Romana Giertycha za jakieś dziwne przestępstwo: ponoć za wyprowadzenie pieniędzy w latach 2010 - 2014 pieniędzy z jakiejść nieznanej nikomu spółki deweloperskiej. Spektakularne było też dokonane w świetle kamer przedstawienie zarzutów Giertychowi, na łóżku szpitalnym, który był podłączony do aparatury i ledwo kontaktował. Po Polsce rozeszło się, że to zemsta za zarzucanie szefostwu pisu korupcji. Czy to przypadek, że prokuratura aresztowała Giertycha, kiedy Jarosław Kaczyński - główny wróg Giertycha wszedł do rządu jako wiceminister koordynujący ministerstwo sprawiedliwości?

Cała ta sprawa to genialny ruch Zbigniewa Ziobry. Ziobro jest ambitny. Kiedy się okazało, że Kaczyński desygnował Morawieckiego na swojego zastępcę, przeszedł do działania. Zrealizował marzenie prezesa o wyeliminowaniu z życia publicznego jego największego wroga.  Teraz Zbigniew Ziobro ma haka na Kaczyńskiego i... przyszłość Morawieckiego jako lidera Zjednoczonej Prawicy nie jest już taka pewna.

Czy Prawo i Sprawiedliwość czeka Armagedon? Niewątpliwie nadchodzą ciężkie czasy dla rządzącej partii. Kryzys gospodarczy, galopująca epidemia, kłótnie i niesnaski w partii, które najprawdopodobniej doprowadzą do jej rozpadu. To już początek końca pisu! W internecie krąży dowcip: Wystrzegaj się koronawirusa, bo musisz doczekać końca pisu! Doczekamy? A co potem? Opozycja jest podzielona i niezdolna do rządzenia. Wyborów w takim stanie nie wygra. Zresztą, kto by chciał się teraz zmierzyć z rządzeniem?  Teraz rządzący będą się musieli zająć kryzysem gospodarczym, jakiego do tej pory jeszcze nie było, będą się musieli zderzyć z sytuacją po pandemiczną. Nie zazdroszczę PiSowi czy komukolwiek, kto będzie rządził. A kto wygra kolejne wybory?  Ja stawiam na Stowarzyszenie Hodowców Gołębia Pocztowego.... Każdemu komu w głowie wytryśnie zdrój wiedzy i schodząc jak Mojżesz z Góry nie będzie z niej... niósł tylko brudów.


Lubię to! Skomentuj87 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka