2 obserwujących
7 notek
8787 odsłon
3178 odsłon

„Długi Marsz”, czyli dlaczego nie pójdę na wybory?

Wykop Skomentuj132


Ścios porównuje tę ideę do wymarszu I Kadrowej z krakowskich Oleandrów w 1914 roku, która kierowana była przez Józefa Piłsudskiego. Przypomina, że inicjatywa ta była lekceważona, wyśmiewana i wykpiwana przez rodaków skolonizowanych przez prawie wiek egzystencji pod zaborczą okupacją. Wówczas to mieszkańcy Kielc zamykali okiennice widząc maszerujących ochotników, nie potrafiąc wznieść wyobraźni do wolnej Polski, o której sen tej nielicznej grupki „romantyków” ziścił się już po czterech latach.


Właśnie takiego traktowania mogą spodziewać się uczestnicy bojkotu wyborów nie z bierności i beznadziei, ale z powodu odrzucenia i buntu wobec systemu, w którym zdrajcy, donosiciele i zwykli łajdacy czują się doskonale. To właśnie „Długi Marsz” ma stać się środkiem i remedium prowadzącym do odbudowy polskiej tożsamości i stanowić będzie zalążek odbudowy polskich elit, które tak ochoczo zwalczane były przez zaborców i okupantów nasyłanych przez Berlin i Moskwę.
Autor tej koncepcji jest świadomy, że działania te będą rozciągnięte na dekady i być może ani on, ani my nie ujrzymy na własne oczy jego efektów. Zanim Czytelnik żachnie się wzdychając: „oszołomstwo”, „fantasmagoria”, „brednie”, polecam mu rzetelną analizę obecnego stanu rzeczy i daję pod rozwagę jeden tylko cytat z ostatniego, opublikowanego 13 września 2019 roku tekstu Aleksandra Ściosa:


'Bo jeśli „transformacja ustrojowa”, była procesem rozpisanym na lata i wymagała wdrożenia złożonych kombinacji operacyjnych oraz angażowania gigantyczny środków, jeśli to państwo zbudowano na fundamencie sowieckiej strategii, przy udziale agentury i policji politycznej, metodą zdrady, szantażu, zabójstw i kłamstw - jak można przypuszczać, że ten patologiczny stan posiadania upadnie pod naporem procesów demokracji ?
Niedorzeczna jest myśl, jakoby zdobycze tej sukcesji – materialne, polityczne i strategiczne, w wymiarze korzyści osobistych oraz globalnych celów komunistycznej strategii podstępu i dezinformacji, można było odebrać mocą karty wyborczej i legalnych mechanizmów demokratycznych.'

Za: https://bezdekretu.blogspot.com/2019/09/bojkot-jest-po-to-by-poczuc-sie-wolnym.html

Wykop Skomentuj132
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka