Blog
Jan.Bodakowski
Jan Bodakowski
Jan Bodakowski Katolik. Polak. Publikuje arty
35 obserwujących 1954 notki 1034245 odsłon
Jan Bodakowski, 27 lutego 2017 r.

„Za niebieskimi drzwiami” świetnie zrobiony polski film dla dzieci już w kinach

359 1 0 A A A


Jan Bodakowski


Za niebieskimi drzwiami” świetnie zrobiony polski film dla dzieci już w kinach




Nowy polski kinowy film przygodowy dla dzieci „Za niebieskimi drzwiami” bardzo pozytywnie zaskakuje profesjonalną realizacją na światowym poziomi, interesującym i pełnym tajemnic scenariuszem, dynamiczną i intrygującą akcją, fajnym montażem, doskonałymi efektami specjalnymi, niezwykle plastyczną wizją magicznego świata, ukazaniem miłości syna do matki, i ważnym przesłaniem społecznym dotyczącym osób w śpiączce.




Film powiada o przygodach Łukasz. Chłopiec wychowywany przez samotną matkę, jadąc z nią na wakacje ulega wypadkowi. Mama w wyniku wypadku znajduje się w śpiączce. Rodzina traci mieszkanie, a chłopiec trafia pod opiekę ciotki prowadzącej nad morzem pensjonat. W starym pensjonacie odkrywa przejście do innego tajemniczego świata.




Reżyserem filmu jest Mariusz Palej. Scenariusz powstał na podstawie książki Marcina Szczygielskiego. Autorami scenariusza byli: Adam Wojtyszko, Magdalena Nieć, Katarzyna Stachowicz-Gacek. Autorem zdjęć Witold Płóciennik, scenografii Katarzyna Sobańska, a kostiumów Barbara Sikorska-Bouffał, Julia Bouffał. Film wyświetlany jest w kinach w całej Polsce w tym i w warszawskim kinie Kinoteka. Odtwórcami głównych ról są: Ewa Błaszczyk, Dominik Kowalczyk, Michał Żebrowski, Magdalena Nieć, Teresa Lipowska i Adam Ferency.




Część dochodów ze sprzedaży biletów, zostanie przekazana Fundacji pomocy osobom w śpiączce Ewy Błaszczyk - „Akogo?”. Film był współfinansowany jest rzez Państwowy Instytut Sztuki filmowej, a jego współproducentem jest Odra film (Instytucja Kultury Województwa Dolnośląskiego). Honorowy patronat nad filmem objęła Małżonka Prezydenta RP, Agata Kornhauser-Duda. Prace nad efektami specjalnymi prowadzono w 4 studia efektów specjalnych przez 18 miesięcy.




Jan Bodakowski


http://moviesroom.pl/images/00.PAZ-GRU/K%C4%99prowski/Za_niebieskimi_drzwiami/664959_1.1.jpg


https://www.youtube.com/watch?v=Tkp6SnUSW2M


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Brzydki. Biedny. Niedoceniony. Nielubiany.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Adam  J. nie napisałem że ziemie te należały do Polski, napisałem o ich polskiej historii
  • @Friant Pan polemizuje, a ja się z Panem zgadzam
  • @kierdel wojnę jednak przegrali

Tematy w dziale Kultura