Blog
Jan.Bodakowski
Jan Bodakowski
Jan Bodakowski Katolik. Polak. Publikuje arty
35 obserwujących 1954 notki 1033950 odsłon
Jan Bodakowski, 26 marca 2017 r.

Personal Shopper – film będący dobrą okazją do przypomnienia o zagrożeniach ze s

379 0 0 A A A

Jan Bodakowski

Personal Shopper – film będący dobrą okazją do przypomnienia o zagrożeniach ze strony spirytyzmu


Film „Personal shopper” to historia młodej kobiety Maureen, która pracuje za dnia jako osoba robiąca luksusowe zakupy dla znanej modelki. Nocami bohaterka filmu usiłuje nawiązać kontakt z duchem swojego zmarłego brata bliźniaka - rodzeństwo miało zdolności mediumiczne. Jednak gdy brat wierzył w to, że ma do czynienia z duszami zmarłych, to Maureen nie jest tego pewna i dostrzega zagrożenie ze strony duchów.


Reżyserem i scenarzystą niemiecko-francuskiego film „Personal shopper” jest Olivier Assayas. Film można obejrzeć w kinach w całej Polsce, w tym w stołecznym kinie Kinoteka. W rolach głównych w obrazie wystąpili: Kristen Stewart, Lars Eidinger, Sigrid Bouaziz.


Jednym z ciekawych motywów w filmie jest rola nowoczesnych technologi w komunikacji. Bohaterka z internetu poprzez telefon i laptopa utrzymuje kontakty z osobą, którą podejrzewa, że ta jest duchem, w internecie ogląda filmy o spirytystach. Nowoczesne technologie nie chronią jej przed mrocznymi mocami, a wręcz są portalami przez które to zło do niej dociera.


W filmie ukazane są doświadczenia bohaterki z duchami - zawsze złe, niepokojące, niezrozumiałe i nie dające odpowiedzi. Bohaterka filmu jednocześnie żyje w dwu rzeczywistościach, obu mrocznych i mizdrowych, z jednej strony w świecie blichtru, ostentacyjnej konsumpcji, zepsucia prowadzącego do zbrodni, i w drugiej mrocznej, w której chorobliwie poszukuje kontaktu z zmarłym bratem. Z czasem widz może sobie zadać pytanie o role osobowego zła w zdemoralizowanym świcie ostentacyjnej konsumpcji i w duchowości spirytystycznej.


Najbardziej znany demonolog ojciec Aleksander Posacki w swojej pracy „Życie po śmierci” opisał nauczanie Kościoła katolickiego o rzeczach ostatecznych, oraz wizje rzeczy ostatecznych w innych religiach i okultyzmie.


Katolicyzm zadaniem autora publikacji „to jeden z nielicznych w skali światowej systemów religijnych, który nazywa dobro i zło po imieniu, każe wybierać między nimi”. Religie wschodu i gnoza traktują zło jako naturalny element rzeczywistości.


Zgodnie z nauczaniem katolickim po śmieci czyli rozłączeniu duszy i ciała następuje sąd szczegółowy. Jeżeli zmarły jest w stanie łaski uświęcającej jego dusza idzie do nieba lub do czyści. Jeżeli jest potępiony trafia do piekła. Sąd szczegółowy poprzedza paruzje czyli ponowne przyjście Jezusa i sąd ostateczny.


Nie ma łączności ludzi żywych z duszami czyśćcowymi. Wbrew spirytystycznym bredniom dusze zmarłych nie błąkają się tylko trafiają do piekła, czyśćca lub nieba. Zmarli bezpośrednio po śmierci są sądzeni.


Spirytyzm to forma mamień diabelskich -demony podszywają się pod zmarłych. Spirytyzm przejawia się w wielu nurtach new age: myśleniu pozytywnym, channelingu, reinkarnacji, terapii Hellingera (w terapii przywołuje się demony i oddaje się im cześć, wierzy się że dzieci dziedziczą los przodków, a ludzie są marionetkami zewnętrznych sił), medytacji transcendentalnej, bioenergoterapii. Praktykowanie spirytyzmu to grzech bałwochwalstwa. Spirytyzm naraża praktykujących go na opętania. Spirytyzm służy satanistom do promowania ich wierzeń. „Stan mediumiczny jest typowy dla opętania diabelskiego”.


Jednym z najpopularniejszych świąt spirytystycznych, okultystycznych, neopogańskich i satanistycznych jest Halloween. W czasie Halloween sataniści co bardziej radykalnych nurtów składają ofiary z ludzi. Celem Halloween jest odwrócenie uwagi od święta wszystkich świętych.


Zdarza się, że psychoterapia opierają się na okultystycznych ideach. Freudyzm przesiąknięty jest negacją religii. Jung inspirował się gnozą i „zredukował religie do zjawiska psychicznego uwarunkowanego świadomością” - dla Junga opętanie było wyrazem kompleksu, a Szatan był symbolem kulturowym. Sekciarze udają psychoterapeutów by zwerbować adeptów udają psychoterapeutów.


Jan Bodakowski

image

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Brzydki. Biedny. Niedoceniony. Nielubiany.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Adam  J. nie napisałem że ziemie te należały do Polski, napisałem o ich polskiej historii
  • @Friant Pan polemizuje, a ja się z Panem zgadzam
  • @kierdel wojnę jednak przegrali

Tematy w dziale Kultura