Blog
Jan.Bodakowski
Jan Bodakowski
Jan Bodakowski Katolik. Polak. Publikuje arty
35 obserwujących 1954 notki 1034227 odsłon
Jan Bodakowski, 19 września 2017 r.

Transwestytą po oczach - „Fantastyczna kobieta” - kino gejowskiego niepokoju

423 2 0 A A A

Jan Bodakowski

Transwestytą po oczach - „Fantastyczna kobieta” - kino gejowskiego niepokoju


Od 6 października na ekranach kin w całej Polsce zagości film „Fantastyczna kobieta”. Sprawnie zrobiony dramat obyczajowy, który można było by z przyjemnością oglądnąć gdyby nie to, że głównym bohaterem jest gej transwestyta.


Bohaterem filmu jest transwestyta, „dziewczyna” której starszy wiekiem partner nagle umiera, a ona jest nie akceptowana przez rodzinę zmarłego - syna, byłą żonę, kuzynów.


Wątek nietolerancji wobec geja transwestyty choć modny i zapewniający uwagę mediów, ewidentnie udziwnia i szkodzi filmowi. Gdyby bohaterką była prosta, niewykształcona i uboga dziewczyna, nieakceptowana przez dobrze sytuowaną rodzinę zmarłego, scenariusz filmu był by bardziej wiarygodny i zdecydowanie bardziej bliski widzom – tym bardziej, że film jest sprawnie zrobiony, a jego narracja jest przystępna.


Powstaje wiele filmów kina gejowskiego niepokoju. Zazwyczaj są one głupie, nudne, i szokują nachalną gejowską propagandą, wzbudzając niechęć do bohaterów i twórców takich filmów. Z „Fantastyczną kobietą” jest inaczej. Film jest sprawnie zrobiony, wiarygodnie pokazuje dramat osoby nietolerowanej, i tylko męczące jest to nachalne epatowanie gejem transwestytą po oczach.


Reżyserem filmu jest Sebastián Lelio. W rolach głównych zagrali Daniela Vega, Francisco Reyes, Luis Gnecco, Antonia Zegers. Film powstał w koprodukcji filmowców z Chile, USA, Niemcy, Hiszpania. Akcja filmu rozgrywa się w Hiszpanii.


Jan Bodakowski


image


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Brzydki. Biedny. Niedoceniony. Nielubiany.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Adam  J. nie napisałem że ziemie te należały do Polski, napisałem o ich polskiej historii
  • @Friant Pan polemizuje, a ja się z Panem zgadzam
  • @kierdel wojnę jednak przegrali

Tematy w dziale Kultura