36 obserwujących
1964 notki
1060k odsłon
126 odsłon

Naga Normandia – sympatyczna komedia z nacjonalistycznym przesłaniem

Wykop Skomentuj

Jan Bodakowski

Naga Normandia – sympatyczna komedia z nacjonalistycznym przesłaniem


Wyświetlana w kinach komedia obyczajowa „Naga Normandia” ukazuje historie spektakularnego protestu francuskich rolników z Normandii, którzy stali się ofiarą integracji Francji z Unią Europejską i procesów globalizacji. Ukazanie tego jak integracja europejska i globalizacja doprowadziły do pauperyzacji i bankructwa rolników to niewątpliwie nacjonalistyczne przesłanie filmu.


Ukazana w filmie francuska prowincja jest jak najbardziej nacjonalistyczna, tradycyjna, biała, wolna od kolorowych imigrantów i imigranckiego terroru, pozbawiona wegetarian, wegan i gejów. Mieszkańcy prowincjonalnego filmowego miasteczka Mêle-sur-Sarthe starają się nagłośnić poprzez swoje protesty pauperyzacje francuskich rolników.


Zaangażowany w walkę o interesy francuskich rolników mer miasteczka postanawia ukazać tragiczną sytuacje spauperyzowanych Francuzów pozując wraz z mieszkańcami miasteczka nago (bo cały majątek już stracili) do fotografii znanego amerykańskiego fotografa. W tle atrakcyjna pracownica mleczarni stara się uwieść chłopaka, roztaczając wszelkie uroki prowincji, by skłonić go do pozostaniu na ojcowianie i rezygnacji z migracji do miasta.


Reżyserem filmu jest Philippe Le Guay ( znany z filmów „Kobiety z 6. piętra”, „Molier na rowerze”, „Z dnia na dzień”, „Koszty życia”, „Floride”). Autorami scenariusza są: reżyser, Olivier Dazat („Dusigrosz”, „Niepokorni”, „Asterix na olimpiadzie”), i Victoria Bedos. W filmie udział wzięli: François Cluzet („Nietykalni”, „Legends of Tomorrow”, „Fargo”), François-Xavier Demaison („Mikołajek”, „Wakacje Mikołajka”, „Zaginiona”, „Tylko nie miłość”), Toby Jones („Dziewczyna Hitchcocka”, „Pentameron”, „Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz”), Vincent Regan („300”, „Troja”, „Królewna Śnieżka i Łowca”, „Starcie tytanów”), Arthur Dupont („Książę nie z tej bajki”, „We śnie”, „Niebo w gębie”), Grégory Gadebois („Angele i Tony”, „Ostatni gang”, „Powracający”). Film można obejrzeć w kinach w całej Polsce, w tym i w warszawskim kinie Kinoteka.


Jan Bodakowski

image

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura