35 obserwujących
1994 notki
1099k odsłon
72 odsłony

Foto i wideo - Marsz Żołnierzy Wyklętych

Wykop Skomentuj1

Jan Bodakowski
Foto i wideo - Marsz Żołnierzy Wyklętych

Kilkuset młodych polskich patriotów jak co roku przeszło 1 marca 2019 przez Warszawę w Marszu Żołnierzy Wyklętych, z Rakowieckiej (sprzed Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL) na plac Trzech Krzyży. W marszu szli narodowcy z Ruchu Narodowego, Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, ONR ABC, ONR, WiN i Żołnierzy Chrystusa.

Do zebranych przemówili między innymi lider Ruchu Narodowego poseł Robert Winnicki, lider partii Wolność Janusz Korwin-Mikke, i działaczka antyaborcyjna Kaja Godek. Politycy podkreślali, że nawiązują do tradycji polskiego antykomunizmu, a lewica i groteskowa opozycja, szkalując Żołnierzy Wyklętych, nawiązuje do tradycji komunistycznej, uznając sowiecką okupacje Polski za pozytywne wydarzenie. Dla mówców było oczywiste, że dziś kontynuują walkę Żołnierzy Wyklętych z nowymi formami bolszewizmu, które tym razem atakują nas z Unii Europejskiej.

Narodowcy, przechodząc przed ambasadą USA, skandowali „Żadnych wojen za Izrael”, przed ambasadą Węgierską „Polak Węgier dwa bratanki”, przed Ukraińską „Stefan Bandera to kawał frajera” oraz „Od kołyski aż po grób, polskie Wilno polski Lwów”, przed siedzibą Ministerstwa Spraw Zagranicznych „Śpiewają miasta, śpiewają wioski, reżim pisowski jest prożydowski” i „Precz z Unią Europejską”.

Wideo. Korwin o Wyklętych
https://www.youtube.com/watch?v=VO1k1w-DZCo
Wideo. Godek o Wyklętych
https://www.youtube.com/watch?v=iFUfWvhhknw
Wideo. Winnicki o wyklętych
https://www.youtube.com/watch?v=J3BjsWSo1wE

Jan Bodakowski

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka