Blog
Gra o media i sprawy publiczne
Janina Jankowska
Janina Jankowska Blog b. Przewodniczącej Rady Programowej TVP
80 obserwujących 310 notek 1336351 odsłon
Janina Jankowska, 14 lutego 2018 r.

Zmierzyć się z prawdą

1257 84 0 A A A

Właśnie dlatego, że żadne państwo w  Europie nie  zrobiło tyle dla Żydów, co  Rząd Polski na emigracji, powinniśmy  odważnie zbadać fakty zawstydzające.

Hitleryzm zbudował na naszej ziemi potworny, odczłowieczający mechanizm, Ofiary mogły stać się katami. Czasem były to elementy kryminogenne, takie same, które dziś  ograbią chorego, bezbronnego. Czy hieny kradnące mienie powodzian.  to cecha polskiego społeczeństwa?.

Zatem , gdy obraz szmalcowników, chciwych chłopów, morderców, przenosi się na całe polskie społeczeństwo, budzą się w nim protesty, które zaowocowały niechlujną i źle wprowadzoną ustawą. Wielka szkoda. Nie paragrafami kodeksu karnego  powinniśmy bronić dobrego imienia Polski, ale wolnością badań i edukacją. Silny, dumny naród odważnie dochodzi prawdy. Nawet tej bolesnej o skali  zachowań kryminalnych Polaków  w stosunku do Żydów w  czasie okupacji niemieckiej i później.  Nie bać się prawdy, choć będzie dla nas w pierwszej chwili trudna. Prawdziwie silny naród potrafi się z nią zmierzyć. Ona oczyszcza, dodaje sił  i podkreśla wielkość Polaków, którzy Żydów ratowali. Nie musimy wymuszać szacunku dla siebie kodeksem karnym.

Na koniec nurtuje mnie takie  pytanie: czy mogła wyjść z życiem z okupacyjnej Polski  osoba pochodzenia żydowskiego bez pomocy Polaków?  

 

 

 


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Ten blog jest miejscem debaty o mediach, które wpływają na nasze myślenie, ale nie tylko.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • Pisze pan: "Na zachodzie nikt nie wie poza nielicznymi wyjątkami , o żadnych działaniach...
  • Wątłe są pana dowody na rozpad PiS-u. Wymienił nie pan jako jeden z nich "Janina Jankowska,...
  • Rozumiem protest Władka Frasyniuka. Ustawa o zgromadzeniach cyklicznych jest skandaliczna....

Tematy w dziale Polityka