80 obserwujących
310 notek
1340k odsłon
1305 odsłon

Zmierzyć się z prawdą

Wykop Skomentuj84

Właśnie dlatego, że żadne państwo w  Europie nie  zrobiło tyle dla Żydów, co  Rząd Polski na emigracji, powinniśmy  odważnie zbadać fakty zawstydzające.

Hitleryzm zbudował na naszej ziemi potworny, odczłowieczający mechanizm, Ofiary mogły stać się katami. Czasem były to elementy kryminogenne, takie same, które dziś  ograbią chorego, bezbronnego. Czy hieny kradnące mienie powodzian.  to cecha polskiego społeczeństwa?.

Zatem , gdy obraz szmalcowników, chciwych chłopów, morderców, przenosi się na całe polskie społeczeństwo, budzą się w nim protesty, które zaowocowały niechlujną i źle wprowadzoną ustawą. Wielka szkoda. Nie paragrafami kodeksu karnego  powinniśmy bronić dobrego imienia Polski, ale wolnością badań i edukacją. Silny, dumny naród odważnie dochodzi prawdy. Nawet tej bolesnej o skali  zachowań kryminalnych Polaków  w stosunku do Żydów w  czasie okupacji niemieckiej i później.  Nie bać się prawdy, choć będzie dla nas w pierwszej chwili trudna. Prawdziwie silny naród potrafi się z nią zmierzyć. Ona oczyszcza, dodaje sił  i podkreśla wielkość Polaków, którzy Żydów ratowali. Nie musimy wymuszać szacunku dla siebie kodeksem karnym.

Na koniec nurtuje mnie takie  pytanie: czy mogła wyjść z życiem z okupacyjnej Polski  osoba pochodzenia żydowskiego bez pomocy Polaków?  

 

 

 


Wykop Skomentuj84
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka