Blog
Janke Post
Igor Janke
Igor Janke były dziennikarz
313 obserwujących 881 notek 3747166 odsłon
Igor Janke, 21 czerwca 2016 r.

ABW nie ujawni nicków inwigilowanych blogerów Salon24.pl

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie ujawni nazwisk ani nicków blogerów, którzy byli inwigilowani przez tę instytucję za rządów PO-PSL. Taką informację otrzymałem oficjalnie z ABW.  

Ponad miesiąc temu poinformowałem, że w związku z ujawnieniem przez ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego z trybuny sejmowej, że blogerzy Salonu24 byli inwigilowani przez ABW, wystąpiłem do prokuratury z zawiadomieniem o możliwości popełnienia przestępstwa oraz do szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z wnioskiem o ujawnienie, którzy z blogerów (poza mną) byli inwigilowani.

Nie mam informacji, co robi prokuratura, natomiast z ABW otrzymałem pismo, które możecie przeczytać powyżej. Zgodnie z prawem Agencja nie może nam takich informacji przekazać – wynika z pisma. Przykro mi, że nie mogę poinformować, kto z Was - piszących w Salonie24 był inwigilowany. Być może dowiemy się tego w wyniku śledztwa prokuratury, jeśli do takiego dojdzie. Mam nadzieję, że tak się stanie, bo sprawa musi być wyjaśniona: czy na pewno doszło do inwigilacji, kto był jej przedmiotem i co było powodem.

Wierzę, że sprawa nie zostanie zamieciona pod dywan. Proszę Was także o naciskanie w tej sprawie.

 

Opublikowano: 21.06.2016 11:00.
Autor: Igor Janke
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

prezes niezależnego think tanku Instytut Wolności, www.instytutwolnosci.pl, partner w firmie doradczej Bridge, współwłaściciel Salonu24.pl

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Droga Janko, bardzo mi przykro z powodu tych komentarzy. To podłe, ale nie warto tym się...
  • @INTAQ Na naszych zasadach - jesli coś będzie nie tak - będzie reagować. Na żadne...
  • @GRZEŚ Pański tekst zawsze pozostnie Panskim testem, nikt nie będzie w niego ingerował....

Tematy w dziale