70 obserwujących
373 notki
1214k odsłon
3298 odsłon

Tusk zagrzewa do kontynuowania wojny polsko-polskiej

Wykop Skomentuj211

Ponieważ atmosfera w Polsce zaczęła niebezpiecznie zbliżać się do pewnego porozumienia w sprawach podstawowych, do ogólnego potępienia polityków i dziennikarzy, którzy nakręcali w Polsce spiralę nienawiści, przewodniczący Rady Europejskiej postanowił zareagować:             

      image   

A teraz logika:

Dla każdego myślącego człowieka oczywistym faktem jest, że opinie na temat tego kto prezentuje kłamliwy obraz sytuacji w Polsce, i kto stosuje tę formę przemocy wobec słabiej interesujących się polityką wyborców – są mocno podzielone. Co najmniej połowa aktywnych wyborców ma na ten temat inne zdanie niż Tusk.

Wpis ma więc na celu podtrzymanie tego podziału, i nawet eskalację konfliktu, skoro wzywa do protestów i posługuje się językiem agresji (zarzucanie kłamstwa innym, gdy samemu jest się przedmiotem takich oskarżeń).

Powstaje więc pytanie: Dlaczego Tuskowi zależy na utrzymaniu i pogłębieniu tego podziału? Czemu nie chce, żeby w Polsce główne siły polityczne porozumiały się przynajmniej co do pewnych kwestii zasadniczych?

*

Jacek Saryusz-Wolski to jeden z najbardziej doświadczonych i fachowych polskich posłów do Parlamentu Europejskiego. Przez lata prowadził badania naukowe nad integracją europejską. Ukoronowane one zostały wyborem do PE i rozpoczęciem działalności politycznej na płaszczyźnie europejskiej. Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego PE z ramienia EPL. Do 2010 roku politycy PO i media związane z PO nie mogli się go nachwalić. Gdy zrewidował swoje poglądy na polityczne działania Donalda Tuska, z dnia na dzień wyrzucony został z PO i stał się dla opozycyjnych dziś mediów czarną owcą. Ja podziwiałem zawsze jego działalność, gdy był europosłem PO i nie przestałem, gdy w sposób merytoryczny uzasadnił swoją woltę. Któż lepiej niż on zna Donalda Tuska.

Tutaj jego opinia na temat Tuska, relacjonowana w portalu wp.pl:

 >>> https://wiadomosci.wp.pl/jacek-saryusz-wolski-w-akcji-uderzenie-w-tuska-6343300593387649a

Tutaj laurka na portalu wp.pl przed 2010 rokiem:

>>> https://wiadomosci.wp.pl/jacek-saryusz-wolski-zyciorys-6031891863655553a

Tutaj znakomity życiorys w anglojęzycznej Wikipedii:

>>> https://en.wikipedia.org/wiki/Jacek_Saryusz-Wolski

A tutaj bardzo celny komentarz prof. Andrzeja Nowaka:

>>> https://wpolityce.pl/polityka/432430-prof-a-nowak-slowa-tuska-bezbledna-autocharakterystyka


Wykop Skomentuj211
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura