1 obserwujący
60 notek
31k odsłon
  367   0

Szambo wizualne. Trzaskowski promuje się w Gdańsku na nielegalnych billboardach

Ogromny billboard kandydata Trzaskowskiego. Fot.: Janusz Ch.
Ogromny billboard kandydata Trzaskowskiego. Fot.: Janusz Ch.

Rafał Trzaskowski reklamuje się na nielegalnych nośnikach reklamowych w Gdańsku, gdzie od 2.04 br. Uchwała Krajobrazowa Gdańska obowiązuje w pełnym brzmieniu - ustala ona zasady umieszczania reklam i szyldów. Do 2.04 obowiązywał dwuletni okres ochronny - do tego czasu właściciele tych urządzeń powinni albo dostosować je do nowych zasad, albo je usunąć. Trzeba dodać że stosowanie przepisów Uchwały dotyczących szyldów dla lokali, nie jest tymczasowo egzekwowane, z powodu wprowadzonego stanu epidemicznego. Jest to pewna pomoc dla właścicieli firm.

Gdańska Uchwała Krajobrazowa dzieli miasto na strefy - od najbardziej rygorystycznych zapisów w centrum, do mniej restrykcyjnych w dzielnicach mieszkalnych czy przemysłowych.

Szambo reklamowe


Plakat na ogromnym, szpetnym billboardzie pojawił się w środę 10 czerwca na budynku przy ul. Grunwaldzkiej/Do Studzienki - tablica była wcześniej zasłonięta brezentem.

Budynek jest usytuowany w strefie S1 - zasady sytuowania reklam, tablic czy szyldów można znaleźć na stronie . Obiekt o którym mówimy w żadnym punkcie nie spełnia jej zapisów - jego już nie powinno tam być od dwóch miesięcy. Za nierespektowanie zasad uchwały grożą słone kary - utrzymywanie nawet nielegalnych billboardów jest po prostu nieopłacalne.

Dlaczego sztab Rafała Trzaskowskiego (zresztą, był u nas w Gdańsku całkiem niedawno) nie dopilnował, żeby nie reklamować się na nielegalnych nośnikach, tym bardziej, że sami mają zamiar wprowadzić identyczne rozwiązanie u siebie? Bardzo słabe.

Warto dodać że w prawym dolnym rogu była tabliczka z oznaczeniem właściciela - widać ją na zdjęciach z Google Street View. Zniknęła.

Zobacz galerię zdjęć:

Ogromny billboard kandydata Trzaskowskiego. Fot.: Janusz Ch.
Ogromny billboard kandydata Trzaskowskiego. Fot.: Janusz Ch.
Szpetny billboard z plakatem wyborczym Trzaskowskiego
Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka