5 obserwujących
599 notek
127k odsłon
  139   0

Chyba wreszcie się doczekałem

Przeważnie jeśli chodzi o udział Polaków w II wojnie światowej, to w grach zagranicznych traktowano to po macoszemu. Liczyło się przede wszystkim ukazanie udziału w konflikcie USA, ZSRR, czasem Wielkiej Brytanii.

Były co prawda chlubne wyjątki, jak mnie pamięć nie myli szlak bojowy dywizji generała Maczka na Zachodzie w Call of Duty 3, albo też walki o Warszawę we Wrześniu 1939 r. w Codename Panzers. Jednakże są to tylko chlubne wyjątki potwierdzające regułę.

Co ciekawe i rodzimi producenci nie kwapili się z przedstawieniem walk żołnierza polskiego. Z tego co pamiętam, to np. o Kampanii Wrześniowej powstała jedynie szmat czasu temu strategia turowa Fall Weiss. Ostatnio nieco się to zmieniło, w postaci produkcji Warsaw traktującej o Powstaniu Warszawskim, a prace trwają nad Land of War – gdzie przyjdzie nam się wcielić w rodzimego wojaka podczas Wojny Obronnej 39 r. broniącego ojczyzny m.in. w bitwie pod Mokrą.

Już mniejsza oto, że gra porusza tematykę praktycznie w ogóle nie eksploatowaną, to przy okazji może mieć ( głównie dla młodych ludzi ) w Polsce i za naszymi granicami walory edukacyjne. Bo nie łudźmy się – ilu młodzieńców z chęcią czyta książki o tej problematyce albo chodzi do muzeów lub ogląda programy dokumentalne. Wiedzę o historii czerpią z filmów, no i, właśnie, z gier video.

Osobiście cieszę się, że coś w tej kwestii drgnęło. Gry video mają teraz ogromną moc oddziaływania na młode pokolenie, i trzeba ten aspekt w pełni wykorzystać.


Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości