Krzysztof Jellonek Krzysztof Jellonek
158
BLOG

Polska musi się przygotować na zagrożenia

Krzysztof Jellonek Krzysztof Jellonek Polityka zagraniczna Obserwuj temat Obserwuj notkę 4

Polska powinna się przygotować na cztery zagrożenia z strony Rosji . Atak cybernetyczny , atak na finanse państwa, zagrożenie katastrofą ekologiczną  i pucz . Rząd powinien zobowiązać wszystkie instytucje i większe firmy do opracowania strategii w razie utraty kontroli na swoimi systemami , powinni zostać wyznaczeni pełnomocnicy do kontaktów z rządem i sposób komunikacji. Nawet najlepsze zabezpieczenia do się obejść , i jeżeli taka sytuacja się zdarzy każdy musi wiedzieć co ma robić

Rosja może poprzez swoich agentów doprowadzić do światowego kryzysu. Przed paniką może uratować Polaków nauczenie poprze TVP jak mają postępować . Wszystkie instytucje państwowe powinny mieć opracowane procedury na takie zagrożenie. 

Zagrożenia ekologiczne lub wojna wymagają zabezpieczenie pomocy medycznej. Państwo musi mieć opracowany plan uruchomienia dużej liczby szpitali w bezpiecznych miejscach . Wszystkie instytucje państwowe muszą mieć opracowane swoje plany jak włączyć się do realizacji tego zadania.  

Pamiętam  z czasów Solidarności jak ks. Zięba apelował do władz Solidarności , aby opracowano plany działań w razie zagrożenia SW. Plan miał zawierać dokładne instrukcje dla każdego członka związku. Jak by był taki plan nie było by SW. 

Teraz też mamy szansę uniknąć katastrofy.jeśli się przygotujemy.

Zagrożenie puczem będzie nie realne , jeżeli każdy sympatyk PISu dostanie instrukcje jak się zachować. Wiara w służby może okazać się zawodna.
Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka