11 obserwujących
108 notek
82k odsłony
  442   2

Polska powinna natychmiast wystąpić o mienie bezspadkowe w Izraelu, tak samo się należy

Aż dziwne, że zabrakło refleksu i nikt wcześniej na to nie wpadł. Kto tam pracuje w tym MSZ?

Żydzi, a szczególnie ci amerykańscy, dopominają się od Polski tzw. mienia besspadkowego po Żydach polskich, co samo w sobie jest  irracjonalne. Co ciekawe popierają ich w tym politycy z USA. Rozumiem, że mienie besspadkowe po zmarłych Żydach w USA nie przechodzi na rzecz tego państwa, tylko jest natychmiast przekazywane do Izraela, bo tak by podpowiadała logika?

Na zasadzie symetryzmu i równego wzajemnego traktowania Polska powinna wystąpić do Izraela, a być może także do USA, o pozostawione tam mienie bezspadkowe wszystkich osób posiadających przed śmiercią polskie obywatelstwo. Czy ktoś zarzuci takiemu rozumowaniu brak sensu, czy logiki?

Przy okazji wyjaśniło się skąd takie negatywne nastawienie do  Polski kolejnych pokoleń w Izraelu. Główną przyczyną są sławne wycieczki młodzieży izraelskiej do naszego kraju,w których zapewne brali wcześniej udział także obecny premier i minister spraw zagranicznych. Podsyca się tam psychozę strachu i utrwala obraz Polaków, jako skrajnych antysemitów. I nie chodzi tylko o uzbrojoną ochronę Mosadu, która też jest zjawiskiem niespotykanym i nieuzasadnionym, a ochroniarze potrafią zblokować całe ulice  dla mieszkańców na przykład w Krakowie.

Jakie treści są w trakcie tych wycieczek przekazywane młodzieży izraelskiej? Młodzież uczy się o Polsce i to Polskę kojarzy ze zbrodniami II wojny światowej, zbrodniami holokaustu. Nie kojarzy tych zbrodni z Niemcami. W Polsce poziom bezpieczeństwa jest znacznie wyższy niż na przykład w Niemczech, czy krajach zachodnich, a o wzrastającym w niespotykanej skali  antysemityzmie w Niemczech grzmi właśnie tamtejszy prezydent. Tymczasem Niemcy dziś przedstawiane są tej młodzieży, jako kraj przyjazny i nowoczesny. W trakcie tych wycieczek izoluje się ich od polskiej młodzieży,  nie mają także okazji poznać historii zbrodni Niemców na Polakach. Ktoś to wyraźnie zaniedbał, ze strachu, lub z głupoty i skutki są, jakie są. Mało tego, Polska na podstawie jakiejś bezsensownej umowy ponosi koszty tej ochrony wycieczek przed własnym społeczeństwem.

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka