11 obserwujących
168 notek
111k odsłon
  338   3

Być może wkrótce Agora zderzy się z bestią, którą sama wyhodowała?

Kuriozalna uchwała "niezależnych sędziów"! Iustitia zaniepokojona konfliktem w "GW": Niezależność dziennikarska jest zagrożona.

„Zagrożona jest niezależność dziennikarska redakcji jednej z ostatnich, niezależnych od państwa gazet. Wolne sądy i wolne media istnieją po to, by bronić ludzi przed władzą” - w taki sposób Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia, zrzeszające przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości opozycyjnych wobec rządu PiS i zaangażowanych w różnego rodzaju protesty, odniosło się do konfliktu w Agorze.


Sędziowie kreujący się na niezależnych wyrazili obawy dotyczące sytuacji „Gazety Wyborczej”, która regularnie wystawia im laurki i uderza w rządowe reformy wymiaru sprawiedliwości. Nawet w konflikt między redakcją dziennika a zarządem spółki akcyjnej Iustitia próbuje wmieszać politykę. Z ogromnym niepokojem przyjmujemy informację o sytuacji w redakcji Gazety Wyborczej. Zagrożona jest niezależność dziennikarska redakcji jednej z ostatnich, niezależnych od państwa gazet — czytamy na twitterowym profilu sędziowskiego stowarzyszenia.


Sędziowie przekonywali w oświadczeniu, że to dzięki istnieniu wolnej prasy (w domyśle: takiej jak „Wyborcza”), mogli nagłośnić swoją działalność w „obronie niezależności sądów”, za co wyrazili wdzięczność wobec redakcji z Czerskiej. Kto wie, czy sprawa sporu między Gazetą Wyborczą, a Zarządem Agory nie wyląduje ostatecznie w sądzie, a wtedy Agora może przekonać się na własnej skórze, jak wyglądają obecnie "wolne" sądy i sprawiedliwe wyroki "niezależnych" sędziów. I oby tak się stało.

Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura