50 obserwujących
1969 notek
2671k odsłon
  407   0

Czy Budka i Trzaskowski nauczą się czegoś z politycznej historii Donalda Tuska?

fot. Piotr Łysakowski
fot. Piotr Łysakowski

Dzisiaj krótko. Bo więcej do komentowania będzie chyba dopiero za kilka godzin. 

Otóż Borys Budka i Rafał Trzaskowski stają teraz przed ważnym egzaminem politycznym. Egzaminem, dla którego zdania cenną pomocą może być historia politycznej drogi Donalda Tuska. A konkretnie 2 momenty z jego politycznej i historii. Kiedy Donald Tusk stał się pełnokrwistym politykiem? Moim zdaniem w 2 kluczowych momentach. 

Najpierw, kiedy przegrawszy rywalizację z Bronisławem Geremkiem postanowił rozłamać Unię Wolności i pójść na swoje. Po prostu zdecydował się na stoczenia walki z kimś wtedy silniejszym, a jeśli się to nie udało, to wybrał własną drogę. I ten moment z politycznej biografii Donalda Tuska powinien być uważnie studiowany - wraz z wyciągnięciem wniosków - przez Rafała Trzaskowskiego. O ile chce zostać prawdziwym politykiem. 

A który moment historii Donalda Tuska jest ważny dla Borysa Budki? Otóż dziś Borys Budka odchodzi w atmosferze przegranego. Atmosferze, w której wszyscy widzą, że nie dał rady. Tak pisząc od serca, to szczerze mu współczuję. Ale Donald Tusk też przecież miał kiedyś taki moment. To był rok 2005 i podwójna przegrana z PiSem, w wyborach parlamentarnych i prezydenckich. Wydawało się, że po tym ciosie już się nie podniesie. Ale podniósł się. I rozpoczął swoją drogę na szczyt. Czy obaj młodzi liderzy Platformy uważnie przestudiują polityczną biografia Donalda Tuska.? Jeśli nie, i nie wyciągną wniosków z przytoczonych przeze mnie powyżej jej fragmentów, to nigdy pełnokrwistymi politykami po prostu się nie staną…


Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/ 

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl  

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka