Blog
Plusy i Minusy Jana Filipa Libickiego
Jan Filip Libicki
Jan Filip Libicki historyk lat 46 Senator RP
26 obserwujących 1612 notek 2076988 odsłon
Jan Filip Libicki, 12 czerwca 2017 r.

Czy uczestnicy smoleńskich miesięcznic naprawdę chcą się modlić?

787 57 0 A A A

Skoro więc Prezes tak dba o możliwość publicznego wyznawania religii katolickiej, to warto by i w kwestii miesięcznic, zastosował się do nauczanie Kościoła.

Podczas ostatniej miesięcznicy smoleńskiej Jarosław Kaczyński oświadczył, że Obywatele RP – wśród nich Władysław Frasyniuk – którzy demonstrowali przeciwko uczestnikom miesięcznicy po prostu chcą doprowadzić do tego, żeby w Polsce nie można się było publicznie modlić. Jak rozumiem, żeby nie można było publicznie wyznawać religii katolickiej, bo chyba właśnie o tę religię Prezesowi chodzi.

Skoro więc Prezes tak dba o możliwość publicznego wyznawania religii katolickiej, to warto by i w kwestii miesięcznic, zastosował się do nauczanie Kościoła. Z tego nauczania wynika bowiem, że okazywana publicznie żałoba trwa dla katolików rok, a potem obchodzi się publicznie kolejne rocznice śmierci osób bliskich. Kościół nic nie naucza o miesięcznicach. Dlaczego więc Jarosław Kaczyński – wbrew nauczaniu Kościoła – wybrał sobie do modlitwy, bo przecież cały czas mówi, że o modlitwy właśnie mu chodzi, akurat miesięcznice? To bardzo proste. Po prostu mobilizowanie własnego twardego elektoratu raz do roku, byłoby nie efektywne, a raz na miesiąc, jak najbardziej. To są idealne przestrzenie czasowe do mobilizowania własnego elektoratu, szkoda tylko że dla prywatnych celów politycznych instrumentalizuje do tego Kościół i to wbrew jego własnej nauce.

Wielka szkoda też, że w tej instrumentalizacji, biorą udział duchowni, którzy poprzedzają te co miesięczne polityczne manifestuje prezesa PiS Mszą świętą. To tak dla przypomnienia tym, którzy od kilku dni z nieprawdopodobną gorliwością piętnują zbyt głębokie zaangażowanie polityczne księdza Sowy. To tak dla przypomnienia choćby Telewizji Publicznej...

Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna 

http://miastopoznaj.pl/

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl

www.facebook.com/flibicki

Opublikowano: 12.06.2017 18:52. Ostatnia aktualizacja: 12.06.2017 21:26.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @COŚ WYMYŚLĘ Tak.... :-)
  • @Sowiniec coś Pan pisał o alfonsie i znikło? czyżby brak odwagi... :-) cóż środowisko...
  • @autor Bardzo dziękuję za życzenia i serdecznie pozdrawiam! Również sukcesów życzę... :-)

Tematy w dziale Polityka