Blog
Plusy i Minusy Jana Filipa Libickiego
Jan Filip Libicki
Jan Filip Libicki historyk lat 48 Senator RP
32 obserwujących 1717 notek 2233934 odsłony
Jan Filip Libicki, 30 czerwca 2018 r.

Aborcja eugeniczna w zamian za zmianę ustawy o IPN?

724 6 0 A A A
fot. P. Beym
fot. P. Beym

Przekaz jest taki: co prawda zrobiliśmy z was idiotów wycofując się z ustawy o IPN, ale za to na poważnie bierzemy się za ochronę życia. Czy ten handel rzeczywiście zostanie przeprowadzony? Moim zdaniem absolutnie nie. Jarosław Kaczyński tylko ten handel pozoruje. Za jakiś czas, kiedy nastroje opadną sprytnie się z tego wycofała

Nie ma co ukrywać. To widać gołym okiem. Spora część twardego elektoratu PiSu jest wzburzona zmianą stanowiska rządu w sprawie nowelizacji ustawy o IPN. Uznaje to za wywieszenie białej flagi. Uwagi pod tytułem,. że to amatorszczyzna i że tchórzy nikt nie szanuje są coraz głośniejsze. Można wskazać zawierające te stwierdzenie publikacje pro pisowskich dziennikarzy.

Jarosław Kaczyński musiał coś z tym zrobić. I moim zdaniem wymyślił pewien sposób. Oto bowiem od poniedziałku nagle, ni z tego ni z owego, ruszają prace nad ustawą o wyeliminowaniu przesłanki eugenicznej jako dopuszczającej aborcje, czyli tak zwanym projektem Kai Godek. Skąd tak nagle się to wzięło?

Między bajki włóżmy że Jarosław Kaczyński stał się nagle proliferem. Wielokrotnie w tej kadencji udowadniał że nim nie jest. I że ta sprawa jest dla niego kulę u nogi. Skąd więc ta nagła koincydencja czasowa?

Moja teza jest taka: rozpoczęcie prac nad ustawą zakazującą aborcji eugenicznej jest próbą uspokojenia części twardego elektoratu PiSu. Przekaz jest taki: co prawda zrobiliśmy z was idiotów wycofując się z ustawy o IPN, ale za to na poważnie bierzemy się za ochronę życia. Czy ten handel rzeczywiście zostanie przeprowadzony? Moim zdaniem absolutnie nie. Jarosław Kaczyński tylko ten handel pozoruje. Za jakiś czas, kiedy nastroje opadną sprytnie się z tego wycofała

Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/

Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl

www.facebook.com/flibicki

.


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @COŚ WYMYŚLĘ Tak.... :-)
  • @Sowiniec coś Pan pisał o alfonsie i znikło? czyżby brak odwagi... :-) cóż środowisko...
  • @autor Bardzo dziękuję za życzenia i serdecznie pozdrawiam! Również sukcesów życzę... :-)

Tematy w dziale Polityka