36 obserwujących
1771 notek
2297k odsłon
235 odsłon

PiS powinien wspierać prezydenta Macrona

fot. P. Beym
fot. P. Beym
Wykop Skomentuj9

Czy tego – ciesząc się z kłopotów Macrona – na pewno chcą zwolennicy i politycy PiS-u? O jednych i o drugich nie mam najlepszego zdania, ale jednak naprawdę byłbym daleki od tego, by twierdzić, że podobała by im się otwarcie pro putinowska, nowa prezydent Francji. A skoro tak to naprawdę powinni kibicować Emmanuelowi Macronowi.

Od kilku tygodni, we Francji, trwają protesty tak zwanych „żółtych kamizelek”. Są one związane z podwyżką cen paliw, którą zaproponował prezydent Francji Emmanuel Macron. Rzeczywiście - w Paryżu i nie tylko – dzieją się prawdziwie dantejskie sceny.

Po stronie środowiska PiS – zarówno polityków jak i mediów – można dostrzec pewną satysfakcję. Satysfakcję z tego, że Emmanuel Macron, który wielokrotnie krytykował rządy PiSu, ma kłopoty. Ma kłopoty, a może wręcz upadnie. Otóż przestrzegałbym zwolenników PiSu przed tą radością. Bo co się stanie jeśli Emmanuel Macron upadnie?

Otóż trzeba pamiętać, że wygrał on dlatego, że był kandydatem mobilizacji wszystkich sił politycznych przeciw kandydatce byłego Frontu Narodowego Marinne Le Pen. I to był moim zdaniem ostatni raz, kiedy taki manewr się udał. Jeśli teraz Emmanuel Macron upadnie, to następnym prezydentem Francji będzie Marinne Le Pen właśnie. Marinne Le Pen, która wprost mówi o potrzebie sojuszu z Rosją Władimira Putina, wychwala Władimira Putina gdzie może, i można też dość realnie przypuszczać, że jest przez niego w wieloraki sposób wspierana.

Czy tego – ciesząc się z kłopotów Macrona – na pewno chcą zwolennicy i politycy PiS-u? O jednych i o drugich nie mam najlepszego zdania, ale jednak naprawdę byłbym daleki od tego, by twierdzić, że podobała by im się otwarcie pro putinowska, nowa prezydent Francji.

A skoro tak to naprawdę powinni kibicować Emmanuelowi Macronowi.

Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl

www.facebook.com/flibicki

.


Wykop Skomentuj9
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka