20 obserwujących
304 notki
457k odsłon
4977 odsłon

Holandia chce pozwać Polskę przed TSUE

Wykop Skomentuj284

Holenderscy parlamentarzyści są bardzo zatroskani o Polskę, tak bardzo, że chcą pozwać nasz kraj przed Trybunał Sprawiedliwości UE, za rzekome łamanie praworządności w Polsce. Jak podawały wczorajsze wiadomości wp.pl: „Projekt zainicjowało trzech posłów: Maarten Groothuizen z ugrupowania Demokratów 66, Chrisa van Dama z Apelu Chrześcijańsko-Demokratycznego i Kathalijne Buitenweg z Zielonej Lewicy….. "Gazeta Wyborcza" podała, że zapisy zawarte w uchwale wzywają holenderski rząd do "zbadania sprawy i podjęcia stosownych przygotowań w celu postawienia Polski przed Trybunałem Sprawiedliwości UE, by wypełniła swoje zobowiązania wynikające z członkostwa w UE". ….. „Pomysłodawcy uchwały twierdzą, że w Polsce dokonało się "poważne zagrożenie dla praworządności, która jest fundamentem Unii Europejskiej". ….. „Jako dowód podają orzeczenie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, która niedawno pozbawiła immunitetu sędziego Igora Tuleyę.”Sprawa sędziego Tulei jest w Polsce dobrze znana, to jeden z tych sędziów, który politycznie urabia złą opinię o polskich sadach i sędziach, przedłużał prowadzone przez siebie procesy, ujawniał tajne dokumenty prowadzonych przez siebie śledztw, a nader chętnie tez udzielał politycznych wywiadów, co w żaden sposób nie daje pogodzić się z wymaganą od sędziów apolitycznością. Zresztą, Tuleja to tylko pretekst, Holendrzy, jak to Holendrzy, często wtrącali się w nasze sprawy, a teraz chcą jeszcze przypodobać się KE, która też czepia się polskiej, i nie tylko, praworządności. To czepianie się jest bardzo ukierunkowane, dotyczy przede wszystkim państw, w których władzę mają prawicowe rządy. Prawo krajowe jest łamane w Niemczech, we Francji, w krajach Beneluksu, w Hiszpanii, itd., ale teraz na świeczniku są Polska i Węgry. KE nie lubi nas i Madziarów, czy próbuje doprowadzić do niedemokratycznych zmian w tych państwach, tylko dla tego, by i one stały się lewacko-liberalne?

Czyli, już nie tylko TSUE martwi się o polską praworządność, nie tylko KE, nie tylko nasi europoslowie z opozycji, szczególnie ci z PO i Nowej Lewicy, którzy wszelkimi sposobami dają do zrozumienia, że Polska będzie miała kłopoty z praworządnością, póki do rządów nie wrócą lewaccy liberałowie, ale, chyba po raz pierwszy, parlament jednego kraju próbuje wtrącać się w politykę wewnętrzną innego kraju. Czy w Holendrach właśnie nie odezwał się duch kolonializmu, który wzbudził w nich tęsknotę za dawnymi koloniami, które Niderlandy dawno już utraciły? I kto to próbuje przypominać Polsce o praworządności, kraj, w którym na szeroka skalę jest stosowana eutanazja, nawet w stosunku do osób, które żyją, całkiem niewykluczone, że tylko w czasowej, nieświadomości? Taki rodzaj eutanazji wiele krajów potraktowałoby jako świadomie popełnienie morderstwa i to dokonanego z mocy państwowego prawa , czy tym z urzędu nie powinien zająć się TSUE? Kto przywoła do prawnego porządku kraj, którego politycy, chociażby niejaki pan Timmermans, serdeczny przyjaciel polityków PO, co jakiś czas czepiają się Polski i próbują nas pouczać, jak mamy urządzać nasz kraj? Pamiętamy, że pewna niemiecka polityk sugerowała, że trzeba „zagłodzić finansowo” Polskę i Węgry, bo te kraje ponoć łamią praworządność. KE chce wprowadzić niesprecyzowane mechanizmy przydzielania unijnych funduszy wg jakiejś bliżej nieokreślonej unijnej praworządności, co w sumie sprowadzi się do tego, że będą one przyznawane „po uważaniu”. Czy można się na taki dyktat zgodzić? Absolutnie nie i czy prędzej ta sprawa stanie na wokandzie PE, tym lepiej, bo te zapowiadane niejasne mechanizmy przyznawania unijnych środków finansowych mogą doprowadzić Unię do rozpadu.

Na koniec, parafrazując słowa pewnej piosenki, usilnie reklamowanej w internecie przez opozycyjne portale, bo wiadomo OSK i wulgaryzmy są teraz w modzie, czego ja osobiście absolutnie nie pochwalam, można by Holendrom, KE i ich polskim pomagierom, europosłom PO i Lewicy przesłać wezwanie: „od Polski wara, uprzejmie prosimy się w nasze sprawy nie … mieszać”


Wykop Skomentuj284
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka