24 obserwujących
401 notek
603k odsłony
  1119   3

Panie Tusk, w Warszawie ma być Warszawa, a nie jakiś tam Paryż

Donald Tusk, za wiadomości.wp.pl, tak zareagował na zwycięstwo E.Macrona w prezydenckich wyborach we Francji, gratulując mu na wpisem na Twitterze: „Gratulacje @EmmanuelMacron. Dzięki Twojej wygranej będzie więcej Europy w Europie. I mniej Rosji. A już niedługo nadejdzie taki dzień, że będziemy mieli Paryż w Warszawie.”

Jak widzimy Preferencje naszego byłego premiera od lat się nie zmieniają, ciągle dla niego bardziej liczy się to, co myślą decydenci w Berlinie, Brukseli, a teraz, po ponownym zwycięstwie Macrona i w Paryżu, niż czego tak na prawdę potrzebuje nasz kraj. Tusk od dawna odzwyczaił się od samodzielnego myślenia, a z łatwością przychodzi mu dostosowywanie się do oczekiwań, tak mu się pewnie wydaje, jego unijnych promotorów. Zabrakło byłej kanclerz A. Merkel, na którą Tusk zawsze mógł liczyć, a ona na niego, zatem szef PO musi szukać gdzie indziej poparcia. Z nowym kanclerzem trudno się dogadać, z tym duży problem maja nawet niemieccy politycy, zatem Tusk zerka gdzie indziej, ale, co mu, z tego, co dzieje się we Francji może imponować? Czy Tusk widzi już siebie ponownie w roli premiera, a może, co bardziej prawdopodobne, prezydenta Polski i zastanawia się, jak będą wyglądały jego rządy? Może D.T. chciałby konsultacji z Macronem, jak zwalczać protesty społeczne, które we Francji inicjują „żółte kamizelki”, bo przeczuwa, że powrót do władzy jego partii może czymś podobnym zaowocować? A może Tusk chce naśladować Macrona w jego kontaktach z Putinem, do którego Macron tak często dzwoni? Ale przecież Tusk, kiedyś uważana za „naszego człowieka w Moskwie” nie powinien mieć trudności z dostępem do Putina, z którym miał bardzo dobre relacje w czasach, kiedy był premierem polskiego rządu. Tusk chciałby „więcej Europy w Europie. I mniej Rosji”, to chyba złych szuka doradców, Macron mu w tym nie pomoże.

Panie Tusk, w Warszawie ma być Warszawa, a nie Paryż, Berlin, czy jakaś inna Bruksela, chciałoby się Tuskowi powiedzieć, ale, czy on takich porad posłucha?


Lubię to! Skomentuj79 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka