0 obserwujących
19 notek
11k odsłon
  456   0

Kacza zupa

Wyobrażam sobie, a może to tylko nocny koszmar, oj, co to będzie, co to będzie, gdy moja ulubiona SUPERPARTIA sięgnie wreszcie po upragnioną władzę! Warto przypomnieć, że w swoim statucie za priorytet uważa ona to, że nie wolno w najmniejszym stopniu obrażać jej członków i protagonistów. Bo jakże inaczej budować swój autorytet?! Dopiero w dalszej perspektywie jawią się takie bezcenne i nieprzemijające wartości jak Bóg (Panie, Ty patrzysz i nie grzmisz?!), Honor, Ojczyzna, Prawdziwy Patriotyzm, eurofobia i zadupiocentryzm!

Tu więc rodzi się konieczność, aby wskrzesić instytucję cenzury. Jaki jest najbardziej oczywisty powód użycia tego skutecznego narzędzia władzy?! To, że nieudolna, słaba i chorowita Władza wali w portki ze strachu! A czego się boi?! Nieuchronnej i bolesnej upadłości, czego początkiem może być nie tyle sama publiczna kompromitacja, bo to załatwia sobie we własnym zakresie, ile szyderczy, prześmiewczy czy też autentycznie wkurzony Vox Populi!!!

Dziś oficjalnie stosowanie cenzury jest be, demode i noł trendi, ale... Właśnie to ale!!! Lata doświadczeń wyszkoliły przeróżnych czujnych funkcjonariuszy, którzy zeszli teraz do podziemia, znaczy się do krypty!!! Zatem skuteczni powinna być stosowana kryptocenzura czyli w praktyce to samo, tyle że bardziej bezczelne, chamskie i wredne!!!

               Tu, na sam dobry początek odium spadnie na niewinne ptactwo domowe czyli kaczy drób! Ingerować zatem należy wyrazy. które odtąd będą postrzegane jako niepożądane, nieprzyzwoite i wręcz niebezpieczne:

              kaczka, kaczor, kaczuszka, kaczątko, kaczę itp.

 

               Następnie wyrażenia, które mogą budzić niepożądane skojarzenia:

 

- kaczy kuper, kaczy ryj, kaczy chód: w istocie jest to bowiem wulgarny i obelżywy komizm postaci

- kaczka dziennikarska: budzi kłamliwe skojarzenia o ograniczaniu wolności prasowych

wypowiedzi

- kaczka szpitalna: wyraźny skatologiczny podtekst budzi przynajmniej uzasadniony niesmak

- brzydkie kaczątko : transparentny infantylizm zawarty w tym sloganie uderza bezpośrednio w powagę władzy

  • kaczo, byczo i indyczo: plotkarska aluzja do ewentualnej umowy koalicyjnej

  • trzeci oddech kaczuchy: podawanie w wątpliwość stanu zdrowia PREZESA

  • kaczki z nowej paczki: niekontrolowany przeciek o personalnychtransferach (posłowie po przejściach)

            Zwroty:

          PUŚCIĆ KACZKĘ PO WODZIE: nawiązuje do niechlubnego obyczaju pławienia czarownic

  • spływać jak po kaczce: sugeruje to oblewanie rządzących Celebrytów tzw. kubłem pomyj, co nie tylko razi przeciętny zmysł estetyczny, bo jest ewidentną czynną napaścią, a to już zahacza o kryminał

  • gęsi za wodą, kaczki za wodą: rozsiewanie szkodliwych pogłosek o rozwiązaniu Parlamentu i rozpisaniu ponownych wyborów

  • a niechże te kaczkę gęś kopnie: ewidentne podżeganie do nielegalnych, protestów, demonstracji czy blokad, a w konsekwencji zamieszek i rozruchów

  • kaczuszko, WIESZMAKI są tak duże, duże, duże: wyraźne szerzenie defetyzmu i paniki

 

         Przykładów podobnych można przytoczyć jeszcze wiele, jednakże wobec obszerności tematu musiałem zastosować zasadę pars pro toto. Mam nadzieję, że przynajmniej to ukróci bezmyślność i bezkarność wszelkiej maści politycznych awanturników (po krzyżach ich, po krzyżach)!!!

        A wróg czuwa, diabeł nie śpi, choć, na razie, to na działkach, nic specjalnie się nie dzieje...

 

Lubię to! Skomentuj14 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale