0 obserwujących
19 notek
11k odsłon
  375   0

Przedwyborczy spleen...

Wyłączone fonia i wizja... foto: J. Glueck
Wyłączone fonia i wizja... foto: J. Glueck

Idiota, kretyn,debil, imbecyl... Ścisłe naukowe terminy, a każdy z nich przedstawia przypadek niedorozwoju umysłowego, fachowo zdiagnozowany i rozpoznawalny objawowo. W mowie naszej potocznej, barwnej i soczystej takie subtelności nie mają miejsca. Te lekarskie terminy potrafią ożywić każdą konwersację czy nawet debatę, a nierzadko podsycić wzajemną werbalną agresję, podnoszą ciśnienie oraz temperaturę i prowokują sytuację, nie zawsze zdrową i to wśród, powiedzmy, normalnych ludzi. Ostre, zaczepne inwektywy, czytelne, choć mało przyzwoite gesty, znaczące miny i ta satysfakcja, że istnieją jeszcze głupsi od nas!!!

Tu przede wszystkim maja przerąbane osobistości publiczne – obecni w mediach artyści, ludzie sukcesu w biznesie i, rzecz jasna, politycy. Dzięki nim czwarta władza ma się coraz lepiej, a vox populi magluje dyżurne tematy w domu, knajpie czy na ulicy.

Legalnie wybrani przez nas politycy na każdym kroku sprawiają tzw. w r a ż e n i e. Na mnie osobiście również, bo z racji słusznego wieku, oberwany wnoszeniem na kolejne piętro bagażu doświadczeń, zaczynam mieć dość idiotyzmów, kretynizmów, debilizmów itp. wśród cyrkowych gwiazd naszej politycznej areny!

Tyle,  że p a t r z ę ... Patrzę w przeszłość dla lepszej wiedzy,  a obecnie patrzę na ręce fachowców od kręcenia państwowych lodów i, niestety, nie widzę przyszłości! W realu mam zamgloną optykę, a we śnie brak mi jakichkolwiek w i z j i !!!

Wnoszę zatem o ustanowienie nowego Urzędu –

NACZELNEGO OKULISTY KRAJU !

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale