karlin karlin
409
BLOG

Czy PIS przemyślał powołanie komisji ds Amber Gold?

karlin karlin PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 6

Byłem i jestem przeciwnikiem powoływania teraz komisji sejmowych. Jak się ma pełnię wladzy, to należy rządzić, a nie sugerować, że się rządzić i egzekwować prawo nie potrafi, nie chce lub nie może. Każda z tych opcji to początek politycznego upadku.

Po ostatnim przesłuchaniu przed komisją ds Amber Gold wicepremiera Gowina można by dojść do wniosku, że powstała ona przede wszystkim jako instrument dyscyplinujący. Gowin podczas przesłuchania wybielał siebie, Donalda Tuska, zachowując się przy tym jak nieprzyjemna bakteria w świetle reflektorów i pod mikroskopem.

Tylko czy naprawdę trzeba używać elekrtycznego bata wobec chabety, na której się jedzie? Owszem, można ją, strasząc politycznym zgonem, na krótki czas pobudzić, ale czy na pewno są konie na zmianę, kiedy padnie, lub się znarowi?

I muszę powiedzieć, że te pytania dręczą mnie obecnie znacznie bardziej, niż problemy z "opozycją". W tym ostatnim wypadku sprawa jest bowiem bardzo prosta i wyjaśni się w ciągu dosłownie kilku najbliższych dni. Jeśli jakiś rząd nie potrafi sobie poradzić z bandą agenturalnych gnojków, wyłączających sygnał publicznej teelwizji w całym kraju, to takiego rządu już nie ma.

karlin
O mnie karlin

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka