23 obserwujących
197 notek
135k odsłon
  165   1

Ogłoście nagrodę za głowę Putina.

Skoro nie kwapicie się z wysyłaniem sensownego uzbrojenia to może jakieś przedsięwzięcie, nawet 'prywatne', zachęci wszelakiej maści 'bounty hunters' kwotą bardzo proporcjonalną do takiego aktu terroryzmu międzynarodowego choć anonimowego?

Przy okazji uzbrojenia, wie ktoś może co konkretnie zostało Ukrainie dostarczone i czy jest jakiś ślad użycia tego dostarczenia tam gdzie potrzeba? Amunicja?

Inne pytanie- czy sprzedaż uzbrojenia państwu biorącemu udział w konflikcie zbrojnym oznacza z automatu stanie się stroną tego konfliktu jak co niektórzy sugerują? Czy odstapienie przez Polskę tych nieszczęsnych MiGów wtrąciłoby ją tego samego dnia w wir wojny?

Talibowie byli zbrojeni przez siły swiatłości jak najbardziej, podobnie było z przeciwnikami Saddama itp. Gdy w 1973 wybuchła wojna Yom Kippur, USA po chwili namysłu uruchomiły most powietrzny w ramach opercji Nickel Grass który, jak mówią niektórzy, uratował Izrael. A Sowieci ładowali sprzęt w Egipt i Syrie. Czyli była to wojna proxy, nie pierwsza i nie ostatnia.

Skąd więc taka powściągliwość teraz, kiedy wiadomo, że mamy do czynienia z kolejną jej odsłoną? Historia nie skończyła się jak twierdził Fukuyama ale czy ktoś z tej historii wyciągnął jakieś wnioski?


Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale