15 obserwujących
169 notek
115k odsłon
241 odsłon

Michnik boi się o swoje bezpieczeństwo.

Wykop Skomentuj10

O Michniku i tym co wypyszczył do reporterów Foreign Policy napisał już kolega @Andrzej111 i ale chcąc u niego skomentować odkryłem ze zdumieniem, że mam u ww bana choć nie przypominam sobie abyśmy  kiedyś nastapili sobie na odciski aż do takiego stopnia. Z tego powodu zamieszczam kilka uwag w oddzielnej notce.


Publikację w jezyku angielskim można przeczytac tutaj: 
https://foreignpolicy.com/2019/05/31/polands-government-is-systematically-silencing-opposition-voices-gazeta-wyborcza-adam-michnik-pis-kaczynski-kurski-tvp/


Zawiera ona wiele stwierdzeń albo z gruntu nieprawdziwych albo co najmniej dyskusyjnych i wątpliwych. Jednakże nawet tam zaznaczono, ze Gazrurka jest 'left-leaning' a więc w lewicowym przechyle co w normalnym języku oznacza lewicę w swojej ordynarnej postaci. 


Skarżą się tam też gazrurkowcy na prześladowania w postaci pozwów, najprawdopodobniej o zniesławienie itp które jakoby mieli składać w dużej liczbie jacyś bliżej nie sprecyzowani 'ludzie PiSu' co dławi omalże normalną działaność beznapletkowej gazetki. Może ktoś napisze do Giertycha aby ich wsparł pro bono? 

Wprawdzie Foreign Policy nie jest jakimś wiodącym medium porównywalnym do NYT czy WP ale dla amerykańskiego czytelnika który przeważnie dalej jest przkonany, że w Polsce Ksieżyc jest kwadratowy a po ulicach stolicy chadzają białe misie rewelacje z artykułu są jak najbardziej wiarygodne.

Obawiać się jednak należy, że są one takimi również dla wielu mieszkańcow kraju nad Wisłą choć siła rażenia GazWyb nie jest już taka jak dawniej, to se nevrati panie Havranek. 

Jeśli już temat GW jest na tapecie to o różnych sprawach związanych z jej powstaniem i pierwszych chwilach po urodzeniu pisał kiedyś jej były publicysta Stanisław Remuszko, autor ksiażki "Gazeta Wyborcza, początki i okolice". Umieszczenia jej płatnej reklamy odmowiły swego czasu polskie publikatory, nawet te jakoby prawicowe co spowodowało szereg pozwów w tym jeden do Strasbourga, więcej o tym można poczytać tu: 


https://wpolityce.pl/polityka/129773-trybunal-w-strasburgu-remuszko-przeciwko-polsce-czy-bedzie-jeszcze-wiekszy-parasol-nad-michnikiem 


Wykop Skomentuj10
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura