5 obserwujących
464 notki
127k odsłon
103 odsłony

Szeregowiec Kaczyński.

Wykop Skomentuj

Tylko w Polsce szeregowy poseł, przywódca partii, może rządzić totalnie. Ma władzę absolutną, chociaż siedzi w drugim szeregu. Jest prezydentem premierem i marszałkiem sejmu. Dodatkowo jest de facto prezesem Trybunału Konstytucyjnego. Czyli praktycznie władca absolutny. Jakiego nigdy nie było, nawet za czasów komunistycznych w Polsce. Jego władze absolutna można tylko porównać do rządów Stalina, który w ten sposób zawłaszczył wszystkie atrybuty władzy.

Zawłaszczenie całej władzy i instytucji do totalnego panowania, przypomina dyktaturę w białych rękawiczkach. Dyktaturę która opanowała struktury, wszystko podporządkowane jednej osobie pokazuje, że w centru Europy może istnieć państwo totalnie zawłaszczone przez jednego człowieka. Jeden człowiek, który jest szeregowym posłem, podporządkował sobie główne, najważniejsze instytucje konstytucyjne. Ma do dyspozycji o każdej porze i chwili czy marszałka sejmu, które może wezwać na Nowogrodzką, czy prezes Trybunału, gdzie przy śniadaniu ustali co jest istotne dla władzy, albo wezwać ministra od bezpieczeństwa, żeby zapoznać się z ustaleniami kontrolnymi Banasia. Władca absolutny.

Kaczyński już się z tym nie ukrywa, że to on podejmuję wszystkie decyzję. Czy to gospodarcze, ekonomiczne, prawne czy też socjalne. To on wymyślił swoją piątkę, podwyższenie minimalnej pensji, bez jakiejkolwiek konsultacji z ludzmi znającymi się na ekonomii, czy też postawił się ponad prawem nie zeznając w sprawie swoich wieżowców.  Kaczyński zresztą nie konsultuje  się z nikim, bo nie ufa. On słucha i wypuszcza stwierdzenia czyli instrukcje, jak w przypadku swoich wieżowców, publicznie mówiąc, że nic się nie stało i prokuratura nie ma tutaj zajęcia.

Szeregowy poseł nie dostał od nikogo totalnej władzy. On sobie ja kupił. Temu dał ministerstwo z ogromnymi uprawieniami, drugi dostał totalną kontrolę nad wszystkimi służbami, a jeszcze jeden zabawkę w postaci żołnierzy. Oczywiście są i pomniejsi, którzy też z jego stołu korzystają i w dowód wdzięczności gotowi są bronić go nawet swoim ciałem. Praktycznie zrobią dla szeregowego posła wszystko. 

Władza którą posiada Kaczyński pozwala mu kreowanie rzeczywistości. Jest wyrocznią decyzyjną, pokazuje kierunek w jakim maja się zadziałać pewne sprawy. Jego panowanie, bizantyjskie oderwane od rzeczywistości życie, kształtuje codzienność Polaków. Człowiek, który nie wie co ile kosztuje, jak wygląda normalne życie, gdy wszyscy wyręczają go w codziennym życiu, musi być przekonany sam w sobie, że poza jego rzeczywistością, nie istnieje inne życie. Całkowite odrealnienie jakby Polska była jego własnością. 

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka