5 obserwujących
628 notek
153k odsłony
502 odsłony

Nowy rok, nowe problemy.

Wykop Skomentuj25

Nowy rok przywita nas nowymi problemami. Dla jednych będą to problemy natury polityczne to większość odczuje problemy finansowe. Polityka to szambo dla wybranych, więc niech się martwią ci co w nim siedzą. Istotnym problemem jaki będzie zauważalny i odczuwalny, to galopujące  podwyżki. Nie te, które zapełnia portfele, lecz te gdzie pieniądze z portfeli będą znikać.

Tylko kompletny idiota a tacy się na pewno szybko znajdą, którzy będą próbować zaczarować rzeczywistość dnia codziennego, że albo nie będzie podwyżek a jak już to wmawiać będą, że tego nikt nie odczuje. Ruszy propagandowa telewizja z przesłaniem, że o to opozycja straszy podwyżkami, że kłamliwe i histeryczne zachowanie wynika z obrzydzenia do PiS. Narracja będzie się układała w sens kraju miodem i mlekiem ociekającym. Podwyżek nie było i nie będzie. Jeden głupek z drugim w to uwierzy jednocześnie nie zauważy, że coś mu za dużo z kieszeni ubywa. To stara i sprawdzona bajeczka, więc zostanie powtórzona.

PiS zrobi wszystko, żeby tak okłamać i zakłamać rzeczywiste podwyżki, że jeśli suweren ich w to uwierzy, będzie to jednoznaczne z ich otępieniem umysłowym. Będzie to równocześnie znak dla PiS, że cokolwiek uczynią z gospodarką i finansami państwa, będzie obojętne dla beneficjentów dobrej zmiany. Znikające pieniądze można zawsze czymś zastąpić. Zawsze też można po obiecywać znowu gruszki na wierzbie i tak wiedząc, że głupi, ciemny lud to łyknie. 

Nowy rok odczujemy już na dzień dobry. Oszustwem i kłamstwem. Zaserwuje się Polakom papkę propagandy sukcesu. Dostaniemy wizję świetlanego dobrobytu i szczęśliwości. Z ironicznym uśmiechem poklepią po plecach, obiecując i zapewniając, że podwyżek nie będzie. Puszczając jednocześnie oko do swoich, że rząd się zawsze wyżywi. 


Wykop Skomentuj25
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka