5 obserwujących
561 notek
142k odsłony
90 odsłon

Zabawa śmiercią.

Wykop Skomentuj1

To co robi a raczej udaje, że coś chcę zrobić, pokazuje, że do końca nie jest to ani prawdziwe, ani szczere, ani uczciwe. To zwykłe propagandowe działania. Nic co mogłoby pomóc w pandemii. Brak realnego planu to typowe zachowania dla totalnej władzy. Zadziwiające, że niby mają być tysiące zachorowań już od miesiąca prognozowane a jakby nie widać tych tysięcy ludzi. Jest to oczywiście powód do pewnej radości, że ich na razie nie ma, ale skąd ten wieczny pesymizm Szumowskiego?

Wszystko jest jakby nie tylko dziwne. Mówi się i straszy gorszą pandemią, by za chwilę ogłaszać, że wszystko jest pod kontrolą i gdy zachoruje tysiące Polaków, to nie ma przyczyn do paniki. Takie zachowanie wynika prawdopodobnie z przesłanek politycznych. To czysta partyjna rozgrywka pod nadchodzące wybory. To także i przede wszystkim strach przed odpowiedzialnym działaniem i brakiem pomysłu na pandemię. Ale co jest bardziej oburzające, to okłamywanie ludzi, że jest dobrze, nawet będzie lepiej jak zachorują tysiące obywateli, pokazując, że już teraz władza nie panuje na setkami. Wciąż informacje nawzajem się wykluczają. Morawiecki mówi, wiedzieli już od dawna, że Polska będzie w kryzysie pandemii, gdy inny minister tłumaczy, że to zaskoczenie.

Obecna władza nie wie co ma dalej robić. Oprócz leczenia, brakuje pomysłu a raczej stanowczej decyzji i uchwalenia pomocy finansowej. Ciągle coś nowego wymyślają, bez skutków prawnych, czyli wszystko jest tylko na papierze. Taki taniec pijanego, może bardziej naćpanego swoim dobrym samopoczuciem. 

Czy władza robi wszystko, żeby pomóc w tej pandemii? Nie pytam czy zrobiła, bo jak widać i słychać, to co dobrej pory się dzieje, to typowa partyzantka. To jakby ślepy przeprowadzał operacje na otwartym sercu. Czy mogą wejść na dobrą drogę do lepszej i szybszej ścieżki pomocowej? Nie widać takich działań. Na razie służba zdrowia sama się ratuję. Dramatyczne braki nie tylko w zakresie ochrony personelu, ale co tragiczne, przeciążenia lekarzy, pielęgniarek, ratowników, laborantów i tych wszystkich, którzy w różnych aspektach ratują ludzi. Ci wszyscy zostali porzuceni przez rząd.

Szumowski ma rację. Teraz muszę przyznać, że to tylko straszenie Polaków, że będzie coraz gorzej. I nie będzie to wynikało czy zależało od zwykłych ludzi. To co będzie już mierzone niedługo, oby nie, w tysiącach to winna jest po stronie obecnej władzy. Nawet zrobienie testów w większej ilości staję się problemem jak widać dla władzy nie do ogarnięcia. To przecież jest taka wstępna profilaktyka. Jak widać nie dla władzy. Ona sam się przebada i wyleczy. Oni przecież są najważniejszym co Polskę dzisiaj spotkało. Inny to gorszy sort i ciemny lud.

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka