5 obserwujących
685 notek
163k odsłony
194 odsłony

Dwulicowość Szumowskiego.

Wykop Skomentuj

Widok drwiącego Szumowskiego z noszenia maseczek, warto to codziennie pokazywać. Wtedy drwił i kpił, że maseczki nie chronią przed zarażeniem wirusem. Co się nagle stało, że zmienił zdanie? Odpowiedź prosta i jakby logiczna. Biznes. Pieniądz. Nagle okazało się, że narzucił wszystkim, noszenie maseczek. I to pod groźbą wręcz karną. Nie zmusił tylko Kaczyńskiego i Dudę. 

Przymus noszenia maseczek nastąpił, gdy zainteresował brat i gość od nart. Poczuli w sobie biznesowy interes, więc szybko i sprawnie spółeczka powstała i maseczki zorganizowała. Szybki, łatwy interesik, kto będzie się czepiał, przecież to wyjątkowy stan pandemii wymusił taki pośpiech. To nic, że bez atestu, to nic że drogie, to nic że to jakby nepotyzm. Interes ważniejszy. Taki biznes rodzinny. Taka rodzina na swoim. 

Szumowski napatrzył się to co się dzieje w kaście Kaczyńskiego. Każdy coś tam skupie czy to dla siebie, czy dla rodziny, znajomi też na tym korzystają. Przecież sam szeregowy prezes Kaczyński pokazał, jak chciał wybudować wieże pamięci, nie płacąc faktury za pracę wykonaną. Patrzył Szumowski jak olbrzymią kasę dostają panie z NBP. Być może jego uwagę przykuł Karczewski, który 400 tysięcy zarobił nielegalnie. A może zapatrzył się w Sasina, który dał zarobić prywatnej spółce. 

Rodzina to rzecz święta. Rodzina ma sobie pomagać i się chronić. Kuchciński jest tego najlepszym przykładem, zabierając na wycieczki lotnicze swoją rodzinę. Może inspiracją był sam Morawiecki, który kupił ziemię, by za chwilę podarować hektary swojej żonie. Nieważne. Rodzina to rodzina, w szczególności brat, któremu nazwisko pomogło pomóc narciarzowi. I tutaj nie można zapomnieć o szanownej małżonce pana ministra. Do tej pory była skromną panią doktor, no, ale jaką bogatą w milionowe akcje. 

Można wszystko zrozumieć i do wszystkiego się przyzwyczaić. Już nie robi na nikim to co robi władza, jakie pieniądze przeznacza dla siebie, jak obdarowuję stanowiskami i pieniędzmi swoich. Sytuację są powszednie i jakby normalne. Kasta Kaczyńskiego to przecież wielka rodzina. Jednak w przypadku Szumowskiego, to bardzo perfidna. Jeśli coś nie spełnia wymogów bezpieczeństwa, nie chroni i niezabezpiecza przed zarażeniem, to trzeba wołać na alarm, a nie wyśmiewać, drwić, ośmieszać, że nic takiego się nie stało. Szumowski bezczelnie zmarginalizowal ów fakt braku atestu, jeśli tak zrobił, a zrobił, to jest cynikiem narażającym w sposób świadomy na utratę zdrowia i życia Polaków.

Biznes to gra dla twardych i bezczelnych. Słaby, który ma jakieś wątpliwości przegrywa na samym początku. Biznes bywa też brudną grą, gdzie reguły wyznacza zawsze silniejszy. Biznes czasami nie zna zasad i reguł, bo to co ma być normą przesłania chęć zarobku. 

Panie Szumowski, jeśli nawet nie brał Pan udziału w tym biznesie, nawet gdyby Pan o tym nie wiedział, to i tak jest Pan współwinny stanu takiego, że ktoś w Pana ministerstwie naraził Polaków na utratę zdrowia. Wyciągnął Pan jakieś wnioski dyscyplinarne? Dlaczego?

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka