5 obserwujących
600 notek
148k odsłon
175 odsłon

Upadek suwerena.

Wykop Skomentuj6

Zwycięstwo Dudy i to dość wysokie różnicą, jest tak naprawdę upadkiem suwerena pisowskiego. Upadek moralności, empatii i realnego spojrzenia na rzeczywistość. Suweren jak widać po pierwszej turze klęczy wciąż przed obecną władza, prosząc o większe upokorzenie. Z drugiej strony, rozgrzeszył władzę ze wszystkich afer i skandali. Oczywiście nie za darmo, lecz za obietnicę wszelkich plusów pieniężnych. Upadek suwerena stał się smutnym zjawiskiem. Pokazuje to, że władza skorumpowana dostała pozwolenie na jeszcze większe uwłaszczenie się, bogacenie. Będzie od dzisiaj robić to z jeszcze większą determinacją, pazernością, chciwością. Jednocześnie będą dalsze wykluczenia społeczne, nazywanie Polaków hołotą, bydłem nic nie znaczącym dla Polski. Suweren dał już nie tylko zielone światło, co wręcz powiedział, róbcie tak dalej, nam się to podoba.

Każdy Polak ma prawo mieć odmienne zdanie i poglądy polityczne. W demokracja daje właśnie takie możliwości, żeby móc zagłosować tak jak się wydaję racjonalnie. Ale za racjonalnością musi iść także pewna odpowiedzialność.Nie każdy wybór musi oznaczać akceptację i aprobatę co do zachowań wybieranego. Tutaj bardzo ważna jest odpowiedzialność i zrozumienie pewnych ważnych kwestii. Nie można przecież głosować na kogoś to tak naprawdę istnieje tylko po to, żeby spełniać ideologiczne fanaberię szeregowego prezesa. Przecież Polska to nie folwark prywatny, gdzie ustanawia się prawo, normy i zasady moralne pod konkretnego człowieka, partię, ludzi. 

Najgorsze w tym upadku suwerena jest jednak co innego. Można się jakoś pogodzić z tym, że nie zauważa tego draństwa, chamstwa, podłości władzy. Nie ma szans może tego widzieć, wiedzieć, bo narracja TVPiS tego nie pokazuję. Tam wszystko wygląda pięknie, normalnie i bez jakichkolwiek afer i skandali. Polska oczami telewizji Kurskiego, to najbogatszy kraj na świecie, gdzie ludziom żyję się na bogato. Afery i skandale i owszem istnieją, ale tylko po stronie opozycji. Ogólnie rzecz biorąc, Polacy są bogaci, na wszystko ich stać, żyje im się wręcz luksusowo. Potwierdza to zresztą sam suweren, który to bogactwo sam potwierdza. I to jest w tym najgorsze. Zaklinanie rzeczywistości, faktu, że wszystko już tak podrożało i to w podstawowych kwestiach życia codziennego, że tylko głupiec widzi to inaczej. Ta bezczelna narracja, że Polacy w życiu codziennym mają się wyśmienicie, obnaża suwerena całkowicie. 

Z przykrością patrzy się na ludzi, którzy w swoim jakimś pędzie chwalą Dudę za bogate życie. Nie zrozumienie potęguje wysokość poparcia ze strony rolników, którzy zapomnieli jak im obiecano równe dopłaty jakie maja na zachodzie. Obietnicę nie zrealizowane, wręcz już zapomniane przez władzę, jak widać skutkują większym poparciem. Brak w tym wszystkim zrozumienia, logiki. Suweren dostaję gruszki na wierzbie i jest z tego zadowolony i szczęśliwy. Czy tak ma wyglądać Polska, gdzie myślenie o sobie? Władza się sama karmi, suweren ma się z tym dobrze, chociaż za to wszystko musi płacić coraz więcej. Tak to ma wyglądać? Gdzie się podziała Polska solidarność, odpowiedzialność? Gdy komuniści podnosili ceny, był sprzeciw, bunt. Dzisiaj wszystko drożeję z dnia na dzień. Po zwycięstwie Dudy, władza wystawi wszystkim wysoki rachunek. Już nie tylko podniesie podatki, lecz wszelkie możliwe akcyzy. Ten rachunek zapłaci też suweren, który teraz zaślepiony, zakochany we władzy, nie patrzy perspektywicznie. 

Kaczyńskiemu brakuje dzisiaj do przejęcia całkowitej władzy, właśnie Dudy. Potrzebuję właśnie takich ludzi, którzy będą firmować swoim podpisem to wszystko co chcę zrealizować szeregowy prezes. Następne wybory za trzy lata, więc jest to dość dużo czasu, żeby urobić suwerena w taki sposób, żeby nie tylko zapomniał o podwyżkach, ale co istotne, wybić mu do końca myślenie demokratyczne. Suweren musi tkwić cały czas na kolanach. Narracja, że otrzymuję różne plusy to niech siedzi cicho, pozwoli Kaczyńskiemu na wszystko co mu się wymarzy. A marzy mu się dużo i więcej.

Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka