7 obserwujących
709 notek
168k odsłon
60 odsłon

Ludowcy przystawką Kaczyńskiego.

Wykop Skomentuj

Historia już nie raz pokazała jaki jest naprawdę PSL. Od zawsze tuliła się do każdej władzy. Dla chęci zajmowania stanowisk, umieszczenia swoich ludzi w różnych spółkach. Zawsze robiła to dla chęci nie tylko zysku politycznego. Dzisiaj jest tak samo. Rozmowy Kamysza i Kaczyńskiego to w dobitny sposób pokazuję. To co jeszcze wczoraj PSL wykluczał, dzisiaj pokazuję, że jest gotowa dać poparcie i zaakceptować dyktaturę szeregowego prezesa. I to w imię jak się zaraz okaże, odpowiedzialności za Polskę. Bo tak zawsze się ludowa partia tłumaczyła, że idąc z każdą władzą w układy rządowe ma na uwadze dobro rolnictwa. Całego, we wszystkich tego aspektach.

Rozmowa Kaczyńskiego z Kosiniakiem-Kamyszem została potwierdzona przez tego pierwszego. Sens spotkania czysto polityczny. To nie było żadne rozpoznanie terenu ani oczekiwań. To było spotkanie o konkretach i przyszłej współpracy. Zadowolenie Kaczyńskiego i pochwała Kamysza pokazuję, że kwestią czasu jest wejście PSL do władzy. Oczywiście nie wszystkim się to spodoba, być może młody ludowiec jeden z drugim będzie niezadowolony, ale to już problem odpowiedniego stanowiska w spółkach i agencjach rządowych. Staremu jest to obojętne, bo zdaję sobie sprawę, ze może to być ostatni moment, żeby jeszcze zarobić. Szczególnie, gdy perspektywa zaistnienia za trzy lata w nowym sejmie jest znikoma. Sondaże pokazują, że poparcie jest poniżej progu wyborczego i tendencja jest raczej spadkowa.

Lider Ludowców spotykając się z Kaczyńskim, popełnił polityczne samobójstwo. Tym spotkaniem, w sposób świadomy unicestwił swoją partie. To praktycznie koniec projektu pod nazwą PSL. Już nikt porządny i uczciwy politycznie nie zaakceptuję układów z totalną władzą. PSL spotka taki sam los jak Samoobronę. Najpierw Kaczyński z uśmiechem podpiszę porozumienie, by pózniej wbić Kamyszowi nóż w plecy. Zje ludowców na śniadanie, resztki zbyteczne wypluje. Wszystko zgodnie z oczekiwaniami prezesa. Gra dzisiaj jest wysoka, bo przejęcie senatu to priorytet władzy. Za stanowiska i profity PSL się sprzeda bo ma taką naturę.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale