Karolina Nowicka Karolina Nowicka
215
BLOG

Zakaz hodowli cierpiących zwierząt

Karolina Nowicka Karolina Nowicka Zwierzęta Obserwuj temat Obserwuj notkę 52


No proszę, jak to dobre zmiany są blokowane przez ludzi o ciasnych umysłach i egoistycznych sercach:

Ponad 15 tys. podpisów zebrała do środy organizacja kynologiczna w Niemczech pod petycją o "ratowanie jamników" w związku z projektem ustawy, która może zakazać hodowli ras z „nieprawidłowościami układu kostnego”. Oprócz jamników mogłyby to być np. owczarki niemieckie czy sznaucery.

Czyli piętnaście tysięcy osób woli, żeby istniały zwierzęta cierpiące na rozmaite genetyczne schorzenia, gdyż dla nich jest to tradycja, styl życia, święte prawo hodowców, etc, etc. Rzygać się chce. Jeszcze nie tak dawno większość ras nie była tak potwornie zdeformowana, dopiero współcześnie zaczęto „przerasawiać” psy (o kotach nic nie wiem), co odbiło się drastycznie na ich zdrowiu. Rządy już dawno powinny zakazać takich praktyk.

Mnie naprawdę szkoda by było owczarków niemieckich i jamników, jedne i drugie są urocze, ale w OBECNEJ formie są – niestety – kalekami. Czy warto dla swojego widzimisię skazywać kolejne pokolenia piesków na ból?


Miłośniczka przyrody, wierząca w Boga (po swojemu) antyklerykałka, obyczajowa liberałka. Lubię słuchać audiobooków, pisać na Salonie, rozmawiać z ludźmi w Necie. W życiu realnym jestem odludkiem, nie angażuję się społecznie, właściwie to po prostu spokojnie wegetuję, starając się jakoś uprzyjemnić sobie tę swoją marną egzystencję. Mało wiem i umiem, dlatego każdego, kto pisze sensownie i merytorycznie bardzo cenię. Z kolei wirtualne mądrale, które wiedzą jeszcze mniej ode mnie, ale za to uwielbiają kłótnie i nie stronią od ad personam, traktuję tak, jak na to zasługują.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości