14 obserwujących
120 notek
81k odsłon
601 odsłon

Moralne gówno

Wykop Skomentuj52


Co prawda policja wciąż poszukuje i wyłapuje sprawców burd i pobić podczas sobotnich wydarzeń w Białymstoku, ale jedna z parafii już dziękuje "obrońcom" tradycyjnych wartości. Białostocka parafia św. Jadwigi Królowej wprost pisze w ogłoszeniach parafialnych: "Składamy wyrazy uznania i podziękowania tym wszystkim, którzy włączyli się w obronę wartości chrześcijańskich i ogólnoludzkich, chroniąc nasze miasto, zwłaszcza dzieci i młodzież przed planową demoralizacją i deprawacją".

Wcale mnie nie cieszy, że miałam rację, zrównując w poprzednim wpisie wszystkie ideologie i religie. Naprawdę, wolałabym się mylić. Niestety, pochwalając przemoc wobec maszerujących ludzi, Kościół po raz kolejny dowiódł, że każda, absolutnie każda ideologia powinna być pilnowana, by nie urosła w siłę, choćby była osadzona na nie wiem jak pięknych ideach i założeniach.

Reguła ta dotyczy także ideologii powszechnego laicyzmu, ultratolerancji czy poprawności politycznej. Nie mam złudzeń, że ci, którzy dzisiaj spokojnie maszerują, jutro z pewnością byliby równie kochający i tolerancyjni. Po obydwu stronach barykady kryje się potencjał do prześladowań. Wystarczy przekonanie, że „tamci” są niemoralni, nienormalni, głupi, że czyhają na nasze ciała i dusze.

Dlatego nie ufam żadnemu radykałowi. Trochę to śmieszne zważywszy, jak bardzo sama bywam radykalna. Na szczęście tylko czasami.


Wykop Skomentuj52
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale