15 obserwujących
1091 notek
338k odsłon
  593   0

Polska nie wyśle swoich samolotów

Przybliżony czas czytania: 1 min. 2151 znaków, 296 słów

- Wysłanie naszych samolotów na Ukrainę oznaczałoby ingerencję militarną w konflikt, który toczy się na Ukrainie oraz włączenie się w niego NATO, które nie jest stroną konfliktu - podkreślił prezydent Andrzej Duda podczas konferencji prasowej w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku. (...) Podczas swojego wystąpienia podkreślił, że "nie wysyłamy naszych samolotów na Ukrainę". - To oznaczałoby ingerencję militarną w konflikt, który toczy się na Ukrainie oraz włączenie się NATO, które nie jest stroną konfliktu - zaznaczył Andrzej Duda. Prezydent przypomniał, że Polska udziela Ukrainie przede wszystkim pomocy humanitarnej. polskieradio24

Tak nas chciał prezydent Ukrainy wciągnąć w wir, w którym sam siedzi.

Elizabeth Trossell, rzecznik Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka (OHCHR), wezwała do zaprzestania ataków na Rosjan mieszkających za granicą z powodu sytuacji na Ukrainie.

Czy zacznie się teraz latanie z widłami, by dopaść Ruska i jego całą rodzinę?


1 marca (Reuters) – Szwajcarska firma, która zbudowała gazociąg Nord Stream 2 z Rosji do Niemiec, rozważa złożenie wniosku o upadłość.

Zarejestrowana w Szwajcarii spółka Nord Stream 2 AG należąca do rosyjskiego państwowego giganta gazowego Gazprom zakończyła w zeszłym roku projekt o wartości 11 miliardów dolarów, który miał podwoić przepustowość pompowania gazu z Rosji do Niemiec.

Dwa źródła, które wypowiedziały się pod warunkiem zachowania anonimowości, ponieważ rozmowy o potencjalnej niewypłacalności są poufne, powiedziały, że Nord Stream 2 AG współpracuje z doradcą finansowym przy rozliczaniu części swoich zobowiązań i może formalnie rozpocząć postępowanie upadłościowe w szwajcarskim sądzie, już w tym tygodniu.


Bawarska Opera Państwowa kończy współpracę ze śpiewaczką operową Anną Netrebko i dyrygentem Valerym Gergievem. Ogłosił to dyrektor zarządzający opery Serge Dorni.

image

Zwolnienia dyrygenta domagali się partyjniacy z SPD. Pomimo interwencji części polityków niemieckich i zapewnieniu, że dyrygent aktualnie znajduje się w Niemczech i nawet strzelać nie potrafi, dyrygent został zwolniony, bo był Rosjaninem. Można walczyć z Putinem? Jak się chce, to można.


Lubię to! Skomentuj19 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale