16 obserwujących
1173 notki
369k odsłon
  282   1

Nadwyrężyły zaufanie

imageRząd Ukrainy odwołał Wasyla Łozyńskiego, wiceministra ds. Wspólnot, Terytoriów i Rozwoju Infrastruktury Ukrainy. Polityk został zatrzymany w sobotę wieczorem, kiedy odbierał łapówkę wysokości 400 tys. dolarów. Narodowe Biuro Antykorupcyjne Ukrainy (NABU) poinformowało, że Łozyński i jego wspólnicy chcieli zgarnąć część z 46 mln dolarów, które państwo przeznaczyło na zakup generatorów.

 W niedzielę z inicjatywy premiera Denysa Szmyhala odbyło się nadzwyczajne posiedzenie gabinetu, na którym rząd przyjął projekt uchwały o odwołaniu 36-letniego Wasyla Łozyńskiego ze stanowiska wiceministra Wspólnot, Terytoriów i Rozwoju Infrastruktury Ukrainy – podano w oficjalnym komunikacie ukraińskich władz. tvp.info

image

 Narodowe Biuro Antykorupcyjne Ukrainy (NABU) natychmiast opublikowało foto ukazujące łup, który w łapy Łozyńskiego wpadł. Taka jest oficjalna wersja i nikt przy zdrowych zmysłach nic nie innego nie napisze, bo co można jeszcze napisać.

 Dodam tylko, że pomysł premier Denys Szmyhal, by przeznaczyć 1,4 mld hrywien na zakup rezerwowego sprzętu i materiałów, które pomogą zapewnić ludziom ciepło i wodę w przypadku zniszczenia infrastruktury trafił na podatny grunt. „Rozumiemy, że armia rosyjska to terroryści, którzy celowo niszczą infrastrukturę krytyczną, obiekty wodociągowe, elektryczne i ciepłownicze. Przygotowujemy się na wszystkie możliwe scenariusze” – podkreślił Szmyhal.

 Jak dodam, że już 21 września 2022 r. detektywi NABU i prokuratorzy SAPO złapali Wasila Łozińskiego i trzasnęli foto z forsą, nikt mi wierzyć nie musi, ale, że Wasil Ł. jest zaufanym człowiekiem Denysa Sz. wiedzą wszyscy. Bez Denysa nie byłoby Wasilisa.

 W styczniu 2013 roku, zaraz po powołaniu Denysa Szmyhala na stanowisko dyrektora Departamentu Rozwoju Gospodarczego Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej, to właśnie Szmyhal powołał Łozyńskiego na stanowisko kierownika wydziału inwestycji w swoim wydziale. W lutym 2020 r. bezpośrednio po powołaniu Denysa Szmyhala na stanowisko wicepremiera, ministra rozwoju społeczności i terytorialnego, Szmyhal powołał Łozyńskiego na swojego pierwszego zastępcę. Sprawa jest rozwojowa, bo: Ministerstwo Odbudowy inicjuje pełną kontrolę wszystkich projektów z wykorzystaniem środków budżetowych, które były realizowane przez likwidowane Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Inicjatorem jest wicepremier i minister infrastruktury, rozwoju gmin i terytoriów Ołeksandr Kubrakow.

image


Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale