Karzo Karzo
409
BLOG

Czy Miedwiediew walnie atomem?

Karzo Karzo Polityka Obserwuj notkę 16

image03.02.2023

Dowódca Centrum Wywiadu Estońskich Sił Zbrojnych płk Margo Grosberg powiedział, że zyskawszy czas na przygotowanie nowych linii obrony i zadając Rosjanom znaczne straty, Ukraińskie Siły Zbrojne prawdopodobnie opuszczą Bachmut w najbliższych tygodniach. Informuje o tym estońska publikacja ERR.

„Obecnie Siły Zbrojne Ukrainy nadal utrzymują miasto, chociaż wszystkie drogi prowadzące do miasta z północy, wschodu i południa zostały odcięte, a jedyna droga wyjścia z miasta prowadzi z zachodu” – zauważył Grosbreg.

image

Pomoc wojskowa udzielona Ukrainie przez Zachód nie wystarczy, aby zwrócić terytoria okupowane przez Rosję. Nadchodzi coraz więcej broni, ale tempo nie jest wystarczająco szybkie. Tak więc wojna prawdopodobnie potrwa co najmniej do końca 2023 roku. Oceny ekspertów, jak piszą dziennikarze, pokrywają się z ostrzeżeniami ukraińskiego kierownictwa, że ​​najbliższe tygodnie będą szczególnie trudne dla Sił Zbrojnych, które wkrótce staną na linii frontu z rosyjskimi żołnierzami. Jak powiedział anonimowy wysoki urzędnik, Stany Zjednoczone doradzają Kijowowi, aby kupił czas, aby umożliwić przybycie czołgów i innej broni. Urzędnicy amerykańscy i europejscy powiedzieli również, że Ukraina może być zmuszona do wycofania wojsk z Bachmutu, aby zebrać środki na wiosenną ofensywę na południu. W ten sposób dając Rosji symboliczne zwycięstwo. 

04.02.2023

imageOkupanci rozpoczęli potężne działania ofensywne w kierunku Limana.

Rosyjskie siły okupacyjne rzuciły wszystkie swoje siły na okrążenie Bachmuta - powiedziała wiceminister obrony Hanna Maljar.

„W tym tygodniu rosyjskie siły okupacyjne rzuciły wszystkie swoje siły, aby przebić się przez naszą obronę i okrążenie Bachmuta, rozpoczęły potężne działania ofensywne w kierunku Limanu. Ale dzięki odporności naszych żołnierzy nie udało im się przebić” – podkreśliła Maljar TUTAJ

Prezydent Wołodymyr Zełenski w przesłaniu wideo nazwał sytuację w regionie Bachmutu „bardzo trudną” .

Bloomberg image

imageDoradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan rozmawiał z przedstawicielami Polski, Estonii, Litwy i Łotwy o wspólnych staraniach o pomoc wojskową dla Ukrainy i dalsze naciski na Rosję. Poinformowano o tym TUTAJ

Wymienili poglądy na temat bezpieczeństwa europejskiego, potwierdzając swoje niezachwiane poparcie dla Ukrainy w obliczu trwającej rosyjskiej agresji” – czytamy w komunikacie.

Przemówienie Wołodymyra Zełenskiego


Karzo
O mnie Karzo

W języku istnieją zwroty, które same w sobie nie posiadają określonego znaczenia i dopiero kontekst i sytuacji, w jakiej są wypowiadane, nadaje im znaczenia. By nie zakłócić  rudymentarnego toku myślenia, sensu w bez sensie doradzam nie szukać. Jaką wartość ma człowiek, który nauczył się czytać i pisać, myślenie pozostawiając innym? (Ernst Hauschka) SN w wyroku z dnia 17 listopada 2010 r., I CSK 664/09 Dla internautów, zwłaszcza tych, którzy uważają, że fora internetowe lub - generalnie - elektroniczne publikacje nie są regulowane przepisami powszechnie obowiązującego prawa, wyrok ten to istotny sygnał, że: cytowanie źródeł, które naruszają dobra osobiste człowieka, oznacza, że również cytujący może ponosić odpowiedzialność za publikację. (Piotr VaGla Waglowski)

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka